Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Představení knihy Jitex 70

  středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

  ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

 • Pletky s Vlastou

  středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

  Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Místo zrušené zastávky bude čtrnáct parkovacích stání

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

PÍSEK – Zrušením autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové v Písku, které na svém dubnovém zasedání odsouhlasila rada města, vznikne zhruba čtrnáct parkovacích míst. „Zastávka je v současnosti minimálně využívána. Kromě jediného ranního spoje, školního autobusu ze směru Skály – Heřmaň – Ražice – Putim – Písek, sem žádný další nezajíždí. Ostatní spoje, které přivážejí žáky a studenty z obcí ležících na jih od Písku, využívají zastávku v Budějovické ulici,“ informoval Michal Kovařík, vedoucí odboru dopravy.

 

Na zmíněné zastávce vystupuje v průměru 13 cestujících, vesměs žáků nedaleké Základní školy Tomáše Šobra, respektive ZŠ Svobodná. „Pro děti se prakticky nic nezmění. Autobus je vysadí v Budějovické ulici na straně u domova mládeže, takže nebudou muset přecházet žádnou frekventovanou komunikaci a vzdálenost od školy Tomáše Šobra je zhruba stejná," vysvětlil místostarosta Petr Hladík.

Zrušením zastávky bude v ulici Dr. Milady Horákové bude podle něj zlegalizováno zhruba 14 kolmých parkovacích stání, což vzhledem k jejich urgentnímu nedostatku není málo, jak zdůraznil. Zastávka bude zrušena k 1. září tak, aby nový jízdní řád platil od začátku nového školního roku.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ilma 

  Reagovat

   

  Stále se jen řeší místa pro auta. A co zeleň ?Bbude se to líbit obyvatelům sídliště?

  Vloženo 15.5.2019 18:59:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Praktická ukázka komunistického hesla "vše pro dítě", na úkor aut.

  Vloženo 15.5.2019 17:06:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace