středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Motor podruhé doma už nezaváhal. Šumperk si odvezl čtyři góly

Zápas Motoru se Šumperkem sledovalo 4 185 diváků. , Autor: Jan Petráš

Zápas Motoru se Šumperkem sledovalo 4 185 diváků.     Autor: Jan Petráš

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Prvoligoví hokejisté českobudějovického Motoru ve druhém domácím zápase překvapení nepřipustili. Soupeře ze Šumperku porazili vysoko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0) a připsali si tak historicky první domácí body. Ráz duelu určila první pětiminutovka, během níž „Motoráci“ třikrát skórovali. Hosté měli několik šancí, ale gólman Dominik Halmoši uzamkl svoji svatyni. Podal výborný výkon. Jako minule se hrálo v bouřlivé kulise – do Budvar arény si našlo cestu 4185 diváků.

HC Motor České Budějovice – Salith Šumperk 4:0 (3:0, 1:0, 0:0).

Branky: 2. Kotalík (Novák), 3. Ondřej (Kuchejda), 5. Bárta (Semrád), 35. Novák (Moravec, Kotalík).

Rozhodčí:  Doležal – Kreuzer, Polonyi.

Sestava Motoru: Halmoši (Bláha) – Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Semrád, Kříž, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Třetina – Bárta, Melka, Turek – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš

Sestava Šumperku: Kašík (Vajner) – Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Starý, Bail, Navrátil – Moskal, Plášek, Staněk – Brunec, Hulva, Hlinka – Haas, Žálčík, Červenka – Langr, Půhoný, Skoumal.

Motor začal přímo raketově. Hned v úvodní minutě nepohrdl přesilovou hrou, s níž rychle naložil Kotalík, který střelou od modré nad vyrážečku překonal Kašíka poprvé – 1:0. V čase 2:43 vypukl v Budvar aréně gejzír radosti podruhé, to zblízka protlačil puk do branky Ondřej. Za Šumperk se do první vážnější šance dostal Moskal, jenže Halmoši si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně se v přečíslení dva na jednoho Bárta nemýlil – 3:0. S hosty už to vypadalo bledě a mohlo být ještě hůře. Kotalík v osmé minutě trefil z mezikruží jen horní tyčku. Další potlesk slušně zaplněné haly si vysloužila parádní kombinace domácích. Na jejím konci stál Třetina, ale mířil také jen do brankové kontrukce. Šumperk poté hru vyrovnal a několikrát zahrozil.

Hosté si na úvod druhého dějství zahráli přesilovku, moc nechybělo a dočkali se i snížení. Hlinka uháněl sám na Halmošiho, jenže ten jeho střelu vyrážečkou poslal nad branku. Poté si oba týmy vytvořily několik slibných příležitostí, skóre se však dlouho neměnilo. Posun na 4:0 přišel až ve 35. minutě, kdy se od modré v přesilové hře přesně trefil Novák. Gólman Kašík měl zakrytý výhled. „Dejte jim bůra“ několikrát skandoval domácí kotel, ale přání zůstalo nevyslyšeno.

Šumperk v první polovině závěrečné periody zasypal Halmošiho několika nebezpečnými střelami, ale budějovický gólman odolal. Poradil si s dvěma přečísleními i se samostatným nájezdem zkušeného Pláška. Trenér Radek Bělohlav si poté raději vzal oddechový čas, aby hráče uklidnil. Diváci se i nadále skvěle bavili, po tribunách si razila cestu mexická vlna a nechybělo ani tradiční „kdo neskáče, není Motor, hop, hop, hop…“ Žádný gól už však i přes několik slibných příležitostí nepadl.

Radek Bělohlav, trenér HC Motor České Budějovice:

"Ráz celému utkání daly první čtyři minuty. Bohužel jsme se až moc uspokojili a přestali jsme hrát svoji hru. Soupeř nejen hru vyrovnal, ale začal nás i přehrávat. Na tom musíme zapracovat, protože nebýt gólmana, mohlo být klidně vyrovnáno. Až od druhé poloviny poslední třetiny jsme hráli to, co jsme si představovali. Jsem rád, že jsme získali tři body. V některých fázích to však bylo hodně nezodpovědné."

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk:

"Pokazili jsme vstup do utkání, kdy nám soupeř dal tři góly. To se těžko otáčí. Poté jsme se srovnali, měli jsme nějaké šance a dokonce i samostatné nájezdy, ale bohužel jsme neproměnili, což se pak podepsalo na tom, že jsme nakonec prohráli 0:4."