Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • České pletařství a jeho výrobky posledních 30 let očima odborníka

    Čtvrtek 18.4 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáší Ing. Radek Sobotka, Jitex COMFORT, s. r. o.

  • Senior večer

    Čtvrtek 18.4 17:00 - Písek, KD

    Zahraje Johny Band.

Zobrazit všechny události
 

Mrazivé střípky tragického rána: Do bytu v Boru vrazila zásahovka, smrtelně zraněné ženy bojovaly o život

Vyšetřovatel a vrchní komisař krajské kriminálky Roman Hospodářský. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Vyšetřovatel a vrchní komisař krajské kriminálky Roman Hospodářský.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

PROTIVÍN/BOR – Co se přesně stalo během tragického rána 1. listopadu ve statku v Boru u Protivína? Kriminalisté skládají střípky dvojnásobné vraždy, která šokovala jižní Čechy. Na čtvrtek 8. listopadu svolali v Českých Budějovicích mimořádnou tiskovou konferenci, aby potvrdili nebo vyvrátili některé spekulace a domněnky, které kolují v médiích. Dá se říci, že kriminalisté odsouhlasili informace, se kterými už týden pracovali novináři. Scénář osudného rána ještě doplnili o několik detailů, ze kterých se pokusíme sestavit mozaiku tohoto neštěstí.Je 1. listopadu, čtvrt na sedm ráno. Policisté dostávají první informaci o možném konfliktu v jednom z bytů na bývalém statku v Boru u Protivína. Kriminalisté uvedli, že vyjížděli na oznámení, ale nesdělili, kdo je informoval. Dotyčný teď figuruje jako svědek. V úvahu přichází někdo ze sousedů, který mohl slyšet křik a zápas. Do pak bytu vtrhla oknem policejní zásahová jednotka, protože se v době příjezdu na místo nevědělo, jestli je útočník ještě v bytě. Do akce byl povolán také policejní vrtulník.

„Při příjezdu záchranářů na místo ještě ženy jevily známky života," řekl vyšetřovatel a vrchní komisař krajské kriminálky Roman Hospodářský, kterého veřejnost může znát například z vyšetřování dvojnásobné vraždy v rodinné firmě v Horusicích na Táborsku v roce 2015. Ženy ve věku 43 a 71 let v Boru u Protivína i přes oživování následkům útoku na místě podlehly.

Policisté zatím nepotvrdili vražednou zbraň. Napovědět by mohl fakt, ženy měly bodnořezná poranění, příčinou smrti bylo podle pitvy v obou případech vykrvácení do hrudníku a břicha. Policie zajistila řadu předmětů, mezi kterými je i nůž. Motivem činu jsou podle policie osobní vztahy a neshody. Ženy se s mužem znaly.

Pravděpodobný pachatel v bytě po příjezdu záchranářů a policie nebyl, na trati nedaleko Ražic nejspíš právě on skočil ráno kolem osmé hodiny pod vlak a zemřel. Kriminalisté ještě úplně nepotvrdili, že jde skutečně o pachatele. Každopádně ale u sebe měl doklady šedesátiletého muže z nedalekých Chvaletic, který je z dvojnásobné vraždy podezřelý. Pokud se to potvrdí, bude tím případ nejspíš uzavřen, protože nebude koho z vraždy stíhat a soudit.

Kriminalisté řeší otázku, kde se muž zhruba hodinu a tři čtvrtě mezi útokem a skokem pod vlak pohyboval. Odhadují prý trasu jeho ochodu či útěku z místa činu, okolí železniční dráhy procházeli s policejním psem. Muž se měl vydat směrem na Ražice, ale není zcela vyloučeno, že během svého bezmála dvouhodinového putování nezamířil i jinam.

Ještě během prvního listopadového dne se v hlavně jednoho z příbuzných zavražděných žen začal rodit plán pomsty. Rozhodl se podpálit dům pravděpodobného vraha ve Chvaleticích. Požár tam vypukl 1. listopadu večer. Komisař a vyšetřovatel z píseckého územního odboru Jan Hvězda na tiskové konferenci potvrdil, že druhý den po požáru byl zadržen mladík, který se k činu doznal. „Mělo jít o akt pomsty," dodal Jan Hvězda, který doplnil, že mladík si do Chvaletic přinesl benzín a založil v domě požár. Hasily ho tři jednotky hasičů a zasáhl kotelnu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Mladík se prý znal jak s ženami, tak s možným pachatelem vraždy. Věděl, že jde o dům údajného vraha a že v něm momentálně nikdo není.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace