Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Muzeum čokolády otevřelo Kouzelný svět marcipánové módy

TÁBOR – Od dnešního podvečera nabízí táborské Muzeum čokolády a marcipánu novou část expozice. Jedenapadesát marcipánových panenek, na kterých mohou návštěvníci vidět oděvy jednotlivých historických období. Od pravěku přes módu starého Egypta, Řecka a Říma přes středověk, módu první republiky až po punkáče, hippies a jako perličku britský královský pár Williama a Kate ve svatební den.

Muzeum čokolády a marcipánu navštívilo za první rok existence 53 tisíc návštěvníků. A i ti, kteří už tam byli, teď mají důvod se vrátit. Výstava Kouzelný svět marcipánové módy potrvá až do konce dubna příštího roku. Muzeum tak vedle čokolády tentokrát připomíná marcipán, lahůdku z mandlí a cukru,kterou zná lidstvo už tisíc let. Kulička marcipánu bývala završením sultánské hostiny a do Evropy marcipán přivezli španělští a portugalští mořeplavci.   

Panenky v dobových šatech vypracovaných z marcipánové hmoty do nejmenších detailů budí úžas. Jsou dílem Michaely Sehnalové ze Sedlce u Mikulova a u každé z nich najdou návštěvníci kartičku s povídáním a časovým zařazením konkrétního oděvního stylu. Zmenšeniny panenek nabízí muzeum i jako suvenýr, který si mohou návštěvníci koupit na památku.

Kromě marcipánové výstavy představila majitelka muzea Petra Kovandová ještě jednu novinku. Čokoládového hokejistu Jaromíra Jágra ve skutečné velikosti. Je dílem zdejších cukrářů Jana Kopeckého, Martiny Uhlíkové a Jany Nácalové. Proč zrovna Jágr, jak model vznikal a co dalo na Jágrovi nejvíc zabrat, to si přečtou ve středu čtenáři Jihočeských týdeníků. Stejně jako další zajímavosti o nové sladké výstavě v muzeu na táborském Starém městě. Fotoreportáž z vernisáže přinášíme už dnes.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace