banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Na pozemku školy T. Šobra byla vysazena lípa jako symbol husitství a přátelství měst Písek a Tábor

PÍSEK – Za doprovodu písně Ktož sú boží bojovníci v podání pěvců ze ZŠ Tomáše Šobra byla v areálu školy slavnostně zasazena lípa srdčitá. Strom byl vysazen na počest společného přátelství mezi městy Písek a Tábor s odkazem na husitství, které obě města spojuje a v současné době bývá nezaslouženě opomíjeno.

Lípu postupně přikrývali zemí ředitel školy Jaroslav Volf a ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka. Oba jsou členy Společnosti pro zachování husitských památek, a proto ředitel místní školy inicioval i tento nápad, aby právě na jejich pozemku byla lípa zasazena.

Z města Tábora přijelo několik dalších členů společnosti nejen zasadit strom, ale navštívit také Prácheňské muzeum v Písku spojené s prohlídkou a setkáním se s rodákem z Tábora a ředitelem muzea Jiřím Práškem. Další památkou, kterou přátelé z Tábora navštívili, byl kostel sv. Václava, v jehož interiéru byla objevena unikátní freska, znázorňující upálení Mistra Jana Husa.


Více informací ve středečním vydání Píseckých Postřehů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace