Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Některé školy začínají vyučování o týden později

Základní a mateřská škola J. K. Tyla , Autor: Město Písek

Základní a mateřská škola J. K. Tyla     Autor: Město Písek

PÍSEK – Už je tu konec prázdnin. Žáci nastupují do školy v pondělí 2. září. Ne však všude, například písecká základní škola J. K. Tyla bude ještě na týden pro žáky uzavřená. Na škole je do 9. září vyhlášené ředitelské volno. Místo žáků po škole budou pobíhat pracovníci firmy na odstranění vyšších hodnot minerálů a azbestových vláken. Škola v současné době nesplňuje hygienické limity dané vyhláškou.

Základní škola J. K. Tyla během prázdnin procházela velkými stavebními úpravami, a tak musela projít i preventivním měřením na koncentraci respirabilních částic interiéru. Prověřoval se celý areál školy, ale na třech místech byly mírně překročeny hygienické limity, které se musí okamžitě odstranit.
Ve středu 28. srpna do školy najede odborná firma, která udělá veškeré čisticí práce. Vzhledem k tomu je škola pro žáky uzavřená. Ředitel školy Pavel Koc vyhlásil pro své žáky ředitelské volno.
Přesto rodiče žáků mohou v týdnu od 2. do 6. září využít služeb školní družiny a školní jídelny. Tam nehrozí žádné ohrožení. Provoz školní družiny a školního klubu bude zajištěn od šesti rána do půl šesté navečer. Také provoz jídelny nebude přerušen. Obědy budou za stejnou cenu jako ve dny školního vyučování, na obědy mohou žáci docházet i volně, přitom nemusí být ve škole.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace