banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Nezaměstnanost v lednu stoupla. Oproti loňsku jsou však čísla pozitivnější

JIŽNÍ ČECHY – V průběhu ledna se v jihočeském regionu zvedla nezaměstnanost. Přibylo 2021 lidí na úřadech práce. Mezi evidovanými uchazeči o zaměstnání jsou v Jihočeském kraji nejčastěji zastoupeni lidé s dosaženým středoškolským vzděláním bez maturity, kteří tvoří necelých čtyřicet procent všech evidovaných. Nejproblémovější kategorií z hlediska uplatnění jsou lidé od padesáti let výš.

 

Zaměstnavatelé nejčastěji v lednu stáli o řidiče, především pro dálkovou nákladní dopravu. Dále požadovali prodavače, kuchaře, zejména do směnných provozů, a lidi ze strojírenských oborů jako svářeč, seřizovač nebo obsluha obráběcích strojů.

„Když se to srovná, tak letos našlo práci o 559 lidí víc, než tomu bylo loni v lednu. V nadcházejících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně vzrůst, ale s největší pravděpodobností se nedostane na loňské hodnoty. S rozjezdem jarních sezónních prací pak začne opět klesat,“ vysvětlila tisková mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Podle statistik je nejvíc nezaměstnaných na jedno pracovní místo v okrese Jindřichův Hradec, kde na něj připadá 17,9 lidí. Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu Prachatice. Tam je na volné pracovní místo v průměru 3,1 uchazečů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace