Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nezmaři

    středa 24.4 19:30 - Katovice, KD

    Koncert.

  • Snímek 51

    středa 24.4 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Nezaměstnanost v lednu stoupla. Oproti loňsku jsou však čísla pozitivnější

JIŽNÍ ČECHY – V průběhu ledna se v jihočeském regionu zvedla nezaměstnanost. Přibylo 2021 lidí na úřadech práce. Mezi evidovanými uchazeči o zaměstnání jsou v Jihočeském kraji nejčastěji zastoupeni lidé s dosaženým středoškolským vzděláním bez maturity, kteří tvoří necelých čtyřicet procent všech evidovaných. Nejproblémovější kategorií z hlediska uplatnění jsou lidé od padesáti let výš.

 

Zaměstnavatelé nejčastěji v lednu stáli o řidiče, především pro dálkovou nákladní dopravu. Dále požadovali prodavače, kuchaře, zejména do směnných provozů, a lidi ze strojírenských oborů jako svářeč, seřizovač nebo obsluha obráběcích strojů.

„Když se to srovná, tak letos našlo práci o 559 lidí víc, než tomu bylo loni v lednu. V nadcházejících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně vzrůst, ale s největší pravděpodobností se nedostane na loňské hodnoty. S rozjezdem jarních sezónních prací pak začne opět klesat,“ vysvětlila tisková mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Podle statistik je nejvíc nezaměstnaných na jedno pracovní místo v okrese Jindřichův Hradec, kde na něj připadá 17,9 lidí. Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu Prachatice. Tam je na volné pracovní místo v průměru 3,1 uchazečů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace