Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Nové Jihočeské týdeníky jsou tu. Startuje vánoční soutěž Štědrovka!

V Jihočeských týdenících dnes vychází vánoční příloha s množstvím tipů na dárky. A startuje vánoční soutěž - Štědrovka Jihočeských týdeníků. Potrvá 24 dnů a přinese 24 pěkných dárků! Včtně třeba relaxace v maďarských lázních.

Písecké postřehy popisují další spor kolem baru, na který si stěžují obyvatelé. Zdá se, že zákonodárci nadělili zákazem kouření v hospodách pěkný dárek sousedům. Jak to dopadlo v tomto případě? Postřehy přinášejí i odpověd na otázku, co bude s urologií v písecké nemocnici. Vedle ohlédnutí za akcemi k výročí sametové revoluce přináší redakce také rozhovor šéfem zemědělského družstva v Záhoří, kde využívají nejnovější technické vymoženosti. Písecká radnice reaguje na stížnosti lidí z okolí pumptrackového a workoutového hřiště. A na sportovních stránkách? Poslední utkání mají za sebou fotbalisté Písku. Jak dopadlo a mají žlutomodří po podzimu důvod k radosti? Nechybí ani pozápásové ohlasy trenérů a nejlepšího hráče utkání. U konce je také divize a krajský přebor. Postřehy proto mají bilanci celků z písecku. Další jízdu předvedli basketbaloví Sršni. Koho z písecké palubovky vymetli tentokrát? Házenkářkám nevyšla první půle, v Postřezích se dočtete, jak to dopadlo a zápas se důkladně probere.

Žhavým tématem ve Strakonicích je přestavba Husova sboru v Bezděkovské ulici. Týdeníku Strakonicko se podařilo oslovit majitele. K 17. listopadu se vrátila někdejší členka výboru Občanského fóra ve Strakonicích Eva Fibichová. Co říká současnosti? Dozvíte se také, kdy bude zprůjezdněna klíčová křižovatka v Blatné, nebo jaké vánoční stromy ozdobí Strakonice. A řeč je i o Významné společnosti roku 2019 ve Vodňanech. Ve sportovní části je hlavním tahákem reportáž z posledního podzimního utkání divizních fotbalistů Katovic s Klatovy, Týdeník Strakonicko vyzpovídal golmana Jaroslava Rojíka. Golman Junioru Strakonice Vít Reiser se představil proti Českému Krumlovu ve speciálním dresu, o kterém promluvil a také hodnotípodzim nováčka v krajském přeboru. Dále se dočtete, pro koho po celý listopad hraje BK Strakonice. Nechybí házená, ani hokej, Strakoničtí se konečně zvedli a týdeník byl u toho.

V Milevských novinách je ústředním tématem bezpečnost křižovatky, kde se před týdnem stala tragická nehoda. A nechybí debata o další křižovatce, kterou má postavit investor nového obchodního centra. Milevské noviny představují také plány Božetic. Po odvolání předchozího starosty se jím stal František Horek. Bernartice si vybral investor a chce stavět nový seniorský dům. Víc je v Milevských novinách. Na sportu se v aktuálním vydání Milevských novin dočtete o šestém ročníku Bernartického cyklokrosu, kde se předávaly i mistrovské dresy TBC Série. Kdo nakonec vyhrál dramatickou koncovku hlavního závodu? Dále se můžete těšit také na rozhovor s milevskou hvězdou – sportovním dřevorubcem Martinem Komárkem, který po letech chyběl v závodě jednotlivců na mistrovství světa. Jak je to možné, když probíhal šampionát poprvé v historii u nás v Praze?

V Táboře se mluví o tom, jestli ve městě vyroste Globus. Týdeník Táborsko se vydal po stopě. Řeč je o tom, proč není teplejší voda v bazénu, proč je zastavena stavba přeložky na Chýnovské, jak pokračuje na Táborsku budování nabíjecích stanic pro elektromobily, podrobně popsaná je taky beseda se čtenáři na téma Co nám revoluce dala a vzala. Táborsko také přibližuje životní příběh Jana Sováka, který se stal čestným občanem Tábora. Sportovní rubrika zaostřila na senzační vítězství druholigových táborských hokejistů v souboji s lídrem soutěže. V úplně stejné roli uspěli na hřišti lídra také druholigoví házenkáři Sezimova Ústí. Naopak prvního domácího vítězství se dočkali fotbalisté Sokolu Sezimovo Ústí v posledním podzimním kole. A kdo je na krajských trávnících v zakončení ďábelsky produktivní? Také o tom se dočtete na sportu Táborska.

PhDr. Libuše Kolářová
ředitelka

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak se opět dočteme něco nového o slavné přeložce - či průtahu, připojení průmyslové zóny, vnitřním obchvatu (800 m odtud je nezpoplatněný obchvat -D3!), komunikaci místního významu atd., také často nazývané paskvilem. Nebýt týdeníku Táborsko a ještě také čb rozhlasu, tak o této akci nevíme nic.

  Vloženo 20.11.2019 08:54:35

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace