banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

O krok blíž k bazénu. Anketa občanů bude o třech místech

Jedna z možností - pozemek pod lesnickou školou. , Autor: L. Kolářová

Jedna z možností - pozemek pod lesnickou školou.     Autor: L. Kolářová

PÍSEK - Dvě hodiny dnes trvala debata píseckých zastupitelů o tom, jaká místa mají být předložena veřejnosti k anketnímu hlasování o konečném umístění bazénu. Radní akceptovali výsledky odborné analýzy, která doporučovala volit mezi prostorem pod lesnickou školou a Žižkovými kasárnami. Nakonec byla prosazena ještě třetí lokalita, kterou dostanou obyvatelé města ke zvážení.

Plocha pod lesnickou školou a kasárna byly doporučovány jako výhodnější proto, že se nacházejí na městských pozemcích. Byť u kasáren to má háček - město se musí napřed dohodnout o vypořádání se společností Žižkov center. Vůli k této dohodě projevili zastupitelé o pár desítek minut později. Starosta Ondřej Veselý (ČSSD) připomněl, že usilovat o bazén na soukromých pozemcích může znamenat zdlouhavá jednání s vlastníky pozemků jako se to děje u výkupů pro cyklostezku nebo v případě kompostárny. Proto doporučoval, aby se do ankety zadaly dvě varianty na pozemcích, které umožní začít s výstavbou relativně brzy.

Proti tomu Radek Boček (ČSSD) navrhoval, aby se vše znovu vrátilo k posouzení do odborných komisí města a netajil se tím, že on stále považuje za nejlepší variantu rekonstrukci bazénu na stávajícím místě pod hradbami. Město ale musí respektovat výsledek lednového referenda, ve kterém se občané přiklonili k hledání jiného místa.

Když neprošlo ani vrácení do komisí podle návrhu Bočka, ani anketa, v níž by lidé volili mezi prostorem pod lesnickou školou a Žižkovými kasárnami, nastalo dohadovací řízení. Po něm nejtěsnějším možným počtem 14 hlasů prošlo, že občané dostanou anketu se třemi možnostmi - kasárny, pozemkem pod lesnickou školou a navíc ještě pozemkem na Jihu u Šarláku. Třetí lokalitu prosadil Karel Vodička (KSČM) s tím, že lidé si to místo sami našli a dnes se tam hojně koupou. Tam by podle něj mohl bazén se středně velkým aquacentrem také stát. Pozemky tam ovšem nejsou městské a musely by se vykoupit.

Podrobně se diskusi a názorům jednotlivých zastupitelů budeme věnovat ve středečních Píseckých postřezích.   

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Žofka  | 

  Reagovat

   

  Nahráné to nemám, čehož dost lituju. Ale byla jsme svědkem toho, když hlavně, a nejenom, starší lidi nerozumněli otázce a chtěli poradit. "Nezáviská Komise" jim pak poradila tak, jak se jí to hodilo. Dala jim otázku: Chcete, aby plavečík zůstal na místě kde je? Odpověď""Chci". Rada od komise: tak dejte ANO. A svědkové to potvrdili i u dalších okrsků.

  Vloženo 21.9.2013 07:52:55

 • Pavel  | 

  Reagovat

   

  Jak zmanipulované? Ten výsledek byl přece hodně výrazný. Že by tolik Písečáků bylo nějaké stádo? To snad ne.

  Vloženo 20.9.2013 22:38:57

 • Žofka  | 

  Reagovat

   

  Stále si stojím za tím, že referendum o bazénu bylo zmanipulované, jak jsem byla svědkem při volbách. Vždy jsem byla a jsem pro, aby byl bazén na stávajícím místě pěkně zakomponován do krajiny.

  Vloženo 20.9.2013 13:56:40

  • Raple  | 

   Reagovat

    

   Žofka: Máte důkazy? Tak je předložte! A nejlépe na Policii ČR.

   Vloženo 21.9.2013 03:04:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace