Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Odpor proti změnám písecké lokality U Vodáka slaví úspěch. Jaký je konečný plán?

PÍSEK – Zastupitelstvo v Písku definitivně potvrdilo, že ze smělých plánů na přeměnu lokality U Vodáka na rekreační zónu město prakticky ustoupí. Z navrhovaných prvků a úprav zůstal po masivní kritice místních jen zlomek plánu.

 

„Návrhy řešení lokality U Vodáka vycházejí z kompromisu, investiční zásah bude nízký," sdělil místostarosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD). Předesílal to už na konci prázdni na bouřlivé debatě s lidmi ve Sladovně, ale mnozí pochybovali, jestli se k problému stejně postaví i celé zastupitelstvo.

„Skončil nájem posledního největšího rybníku, kde už nebude provozován chov ryb. Budou obnoveny lavičky a jediný vstup do rybníka Bašta bude upraven pískem. Budou se také provádět pravidelné seče trávy dvakrát až třikrát ročně. Dojde také k zastřešení stanoviště kontejnerů pro odpad," popsal Veselý.

Zmínil, že se nepodařilo s lidmi nalézt kompromis snad je u ohniště, které bylo v lokalitě přezdívané U Tří rybníků vybudované načerno. Ondřej Veselý ho podporoval a navrhoval, aby se vybudovalo i oficiálně. Kritici o tom nechtěli ani slyšet, podle nic tam ohniště nepatří. „Necháme to tedy na posouzení Lesů města Písku, jestli ohniště odstraní," řekl Veselý. Jednatel Lesů města Písku Václav Zámečník ale záhy v diskuzi řekl, že podnik už ohniště zlikvidoval.

Marek Anděl (Písek sobě) podotkl, že město za studii na Vodáka vyhodilo 80 tisíc. „Místo toho se za ty peníze mohlo rovnou udělat zastřešení nádob na odpad. Nechápu, proč tu schvalujeme věci, jako výměna laviček a seče trávy, což je běžná údržba," řekl Anděl. Místostarosta Veselý mu ale připomněl, že právě on byl v minulém volebním období radní pro životní prostředí a tato údržba se U Vodáka neudělala.

Navržené úpravy cenné lokality U Vodáka nakonec schválilo 23 zastupitelů, což je pohodlná většina. V aktuálním vydání Píseckých postřehů také místostarosta Ondřej Veselý vysvětluje, jak je to s jeho nemovitostí v této lokalitě. Oponenti úprav totiž namítali, že je veden osobními zájmy a chce tu budovat penzion. 

 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Stejne si udelaji , co budou chtit. Hlavne klid , jakoby jste to v Cechah , potazmo v Pisku neznali.

  Vloženo 30.10.2019 07:21:39

 • patriot 

  Reagovat

   

  Zdravý rozum mám a ty vyhozené peníze za studie vám nevadí.Jak je vidět stačila malá úprava a je vyřešeno,ale ty zbytečně vyhozené peníze nikdo nevrátí.

  Vloženo 21.10.2019 12:21:11

  • keg 

   Reagovat

    

   Ať si to zaplatí strana, která to navrhla. To by si mohl vymýšlet dál a nic z toho.

   Vloženo 21.10.2019 17:25:53

 • patriot 

  Reagovat

   

  Pan místostarosta Veselý má v lokalitě u vodáka nemovitost,kterou pronajímá,takže zájem o zvelebení dané lokality je jasný.Studii,kterou si nechalo udělat město jsou vyhozené peníze daňových poplatníků.Pro pana Veselého to nejsou žádné peníze jak prohlásil,ale pro obyčejné občany ano.

  Vloženo 21.10.2019 10:36:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Proč tady tohle melete, když místostarosta v novinách jasně říká, že tam má domek 3+1, kde nebude nikdy žádný penzion. Myslíte, že když mu tam bydlí nájemník, tak potřebuje pláž? Není pro nájemníka lepší klid, než aby tam chodily davy se koupat? Asi byste neměl mít tak zatemněno a použít zdravý rozum.

   Vloženo 21.10.2019 10:56:01

   • Písečák 

    Reagovat

     

    Melete Vy, dejte si do vyhledavače ubytování U Vodáka Písek a vyskočí Vám to, inzeruje to jako apartmán. Takže klídek...

    Vloženo 21.10.2019 19:31:53

   • Ima 

    Reagovat

     

    Chce ten klid, nebo ne?

    Vloženo 21.10.2019 20:08:21

    • Nick 

     Reagovat

      

     Máte pravdu, pan místostarosta tam penzion vlastní a pronajímá. Ale kvůli těmto věcem se přeci nechávají volit do zastupitelstva. Urvat nějakou výhodu pro sebe příp. pro známé. Problémy občanů je až tak moc nezajímají. Písečtí zastupitelé si vystačí sami se sebou bez občanů. Myslí si, že oni nejlépe vědí co občané města potřebují. Ani se jich
     neptají a ke svým rozhodnutím je nepotřebují. Vymýšlejí to co není třeba k životu obyčejných lidí.

     Vloženo 22.10.2019 12:55:41

   • xxx 

    Reagovat

     

    Vy jste ale naivní. To snad není pravda,že někdo takhle přemýšlí.

    Vloženo 22.10.2019 16:19:27

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace