banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Pavel Fleischmann sbíral medaile na veteránském mistrovství republiky

PRAHA/MILEVSKO – V sobotu 10. března se v pražské hale Otakara Jandery uskutečnil už 28. ročník Halového mistrovství České republiky atletických veteránů. Na této významné soutěži opět startoval také milevský matador Pavel Fleischmann z atletického oddílu T.J. Sokol Milevsko. Několikanásobný republikový přeborník ani tentokrát nezklamal a přivezl si domů dvě medaile – jednu stříbrnou a jednu zlatou. Nejprve se Fleischmann postavil trochu překvapivě na start závodu na 800 metrů, který běžel v minulosti na dráze snad jen jednou. Většinou dostávala přednost oblíbená dvoustovka. „Osmistovku jsem zvolil jako test, protože v zimě nemám moc možnost trénovat rychlost, ale vzhledem k příznivému počasí jsem běhal delší vzdálenosti. Při závodě jsem se snažil držet mezičasů, které mi poradili známí, a ono to vycházelo,“ pochvaloval si Fleischmann, který byl až překvapen, jak rychle závod bez větších zkušeností zvládl.


Nakonec skončil druhý a získal stříbrnou medaili. „Na vítěze Milana Serafína rozhodně nemám, ale ani s druhým místem jsem moc nepočítal. Odhadoval jsem své šance na třetí až čtvrté místo," prozradil zpětně. Závod kategorie M35–55 dokončil v čase 2:23,57 minuty (po přepočtení podle věku 2:08,93 minuty).

Druhou disciplínou, kterou Fleischmann zvolil, byla čtyřstovka. „Bohužel v ní ze zdravotních důvodů nestartoval můj současný největší soupeř na této trati Zdeněk Pech z Jindřichova Hradce. Mezi během na 800 a 400 metrů byly skoro dvě hodiny, i proto jsem zvolil tuhle kombinaci. V mém rozběhu jsem se přímo setkal se Serafínem, vítězem osmistovky," uvedl milevský veterán. Ještě na seběhu byl Fleischmann druhý právě za Serafínem, ale v závěrečných 50 metrech měl více sil a nakonec ho porazil jak v přímém souboji, tak následně v přepočtu časů. Ke stříbru z dvojnásobné trati tak přidal zlatou medaili a přebornický titul ze čtyřstovky. Závod zvládl v čase 58,09 sekundy (po přepočtení 49,46). Fleischmannův vítězný běh okomentoval také nadšený písecký veterán Václav Šejbl: „Tento závod byl úchvatným soubojem mezi Pavlem a Milanem. Celá hala stála, tleskala a fandila. Milevský borec porazil svého přemožitele z osmistovky nádherným a stylovým během v závěru," rozplýval se Šejbl, zatímco hodnocení mistra republiky bylo opravdu skromné: „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený," uvedl na závěr.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pavel je borec. Ať ti to ještě takhle dlouho dobře běhá Pavle.

  Vloženo 27.3.2018 07:12:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace