banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatojánský večer pod lampou

    pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

  • Sebeobrana

    pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Zobrazit všechny události
 

Petr Novotný: Věřil jsem, že se v poháru dostaneme daleko

Fotbalistky TJ Hradiště mají za sebou krušný podzim. Kromě běžné divizní soutěže se zúčastnily i Českého poháru žen. Po loňském bronzu v divizi pomýšlely Hradišťanky na nejvyšší příčky i po první polovině soutěže, ale kvůli prohrám s podstatně slabšími soupeřkami z Borovan a Jindřichova Hradce jim patří až pátá příčka. Ztráta na čelo však není tak velká, aby písecké holky nemohly ještě na pódiová umístění zaútočit. Víc než nejnižší ženská soutěž byl na podzim na Hradišti sledovanější Český Pohár žen, díky kterému se na kopci nad Pískem objevila zvučná jména českého fotbalu. Hradišťanky nejdříve absolvovaly zápas v Praze, kde si hravě poradily s Raptors Prague. Poprvé v poháru se měly představit před domácím publikem proti Mnichovu Hradišti, to mělo ale potíže se sestavou a těsně před utkáním se omluvilo. A tak holky v listopadu přivítaly třetiligovou Bohemians 1905. Ta před utkáním působila až moc sebevědomě, ale při hře to byly Jihočešky, které po celou hrací dobu na hřišti dominovaly a po zásluze postoupily dál. O týden později dorazila do malebného areálu TJ Hradiště, kam si zároveň našlo cestu i šest stovek diváků, pražská Sparta. I když utkání proběhlo přesně podle předem daného scénáře, pro písecké hráčky byl už jen příjezd špičkového celku, ve kterém nechyběly ani české reprezentantky, největším zážitkem jejich fotbalové kariéry. Celou podzimní část divize i cestu pohárem zhodnotil trenér Hradiště Petr Novotný.

Jak zhodnotíte podzimní část divize žen?

Po herní stránce jsem s podzimem spokojený. Po výsledkové mohlo být lépe. Máme stabilní tým, který vyniká svou bojovností a houževnatostí. V podzimní části jsme se mohli opřít o dobré výkony všech hráček. Sice se nám nevyhnula zranění, ale přesto jsme celou část odehráli v dostatečném počtu hráček a předváděli pohledný fotbal.

Loni jste skončili na třetím místě, na které nyní ztrácíte šest bodů. Ve kterých utkáních jste nepočítal se ztrátou?

Určitě domácí zápas s Borovany. My jsme se snažili hrát fotbal a většinu času měli míč na kopačkách, ale nemohli jsme překonat obranu nebo gólmanku soupeřek. Ani pokutový kop jsme neproměnili. Zato soupeřky nám dvakrát utekly a daly dvě branky. Druhý nepovedený zápas byl v Jindřichově Hradci, kde byl velmi špatný povrch, a byl to spíš silový boj než fotbal. Nevložili jsme do zápasu dostatečnou nápaditost útočných akcí a prohráli jsme 2:1. Tyto prohry nás stály šest bodů, které chybějí k třetímu místu.

Celý rozhovor s Petrem Novotným najdete v Píseckých postřezích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace