Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

  Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

 • Léčivé divadlo Gabriely Filippi

  Čtvrtek 17.10 19:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Písecký Jan Sýbek zase dostal chuť do hokeje?

PÍSEK - Hokejisté Písku se vrhli do herní přípravy na novou druholigovou sezonu doslova po hlavě. Nejdřív si dvakrát poradili s tradičním rivalem a druhým jihočeským týmem ve třetí nejvyšší soutěži - David Servisem České Budějovice. Dva dny po domácí výhře s tímto soupeřem přijel ve středu 15. srpna k Otavě pražský celek HC Letci Letňany, který si v minulé sezoně vedl ve druhé lize podobně nevalně jako Písek a z jeho výkonu se dalo vypozorovat, že v tom hodlá pokračovat. Loňskou neslavnou sezonu předčasně ukončil jeden z nejlepších píseckých hráčů posledních let Jan Sýbek a spekulovalo se o tom, jestli se ve druhé lize v dresu Písku ještě někdy ukáže. V utkání s Letňany se představil jako nejlepší hráč na ledové ploše, což dokázal i pěti vstřelenými góly a bylo zřejmé, že do hokeje má znovu chuť. Pro současný písecký hokej by to bylo jedině dobře. Po třech přípravných utkáních je ještě předčasné předjímat druholigové ambice Písku, ale z předvedené hry bylo patrné, že kromě Sýbka má vyšší druholigové ambice maximálně desítka jeho spoluhráčů. Ostatní mohou hrát druhou ligu také, ale jenom s podobným výsledkem jako loňský tým IHC Písek, který se udržel jenom z administrativních důvodů.

IHC Písek – HC Letci Letňany 9:2 (4:1, 2:0, 3:1)
Branky: 4. Sýbek (Tintěra), 9. Sýbek (Koupal), 10. Marcilis (Hučko), 15. Sýbek, 35. Hučko (Strnad, Marcilis), 38. Sýbek (Vlček), 42. Sýbek (Vlček), 44. Hučko, 50. Tintěra (Rod) – 5. Yegor (Keller), 56. Chlouba (Fabiánek)
Písek: Hauser (Kříž) – Hanus, Parýzek, Bílek, Tintěra, Turek, Červinský, Kodad, Pelant – Marcilis, Hučko, Volf, Sýbek, Koupal, Strnad, Novák, Jabůrek, Rod, Stauber, Pixa, Drda, Vlček, Novotný

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hráč 

  Reagovat

   

  Nechápu diskusi o čem se hádáte. Nikdo hokej nepomlouvá ani nic proti není napsáno.

  Vloženo 16.8.2018 12:33:56

 • Fans 

  Reagovat

   

  Je to pravda na 2. ligu nemá ani polovina hráčů, zase to bude v Písku pro smích. Pro pravdu se člověk nejvíc zlobí. Rozkradenej píseckej klub a spousta kluků, kteří to hrají jen pro to, že nikdo jiný lepší tady zadarmo hrát nebude. A schovávají se za štítek píseckých odchovanců.

  Vloženo 16.8.2018 12:26:30

  • Miloš 

   Reagovat

    

   Když klub zasponzorujete, určitě to bude daleko lepší. Nové budování pověsti klubu je běh na hodně dlouhou trať, sponzory teď hokej bohužel nezajímá. Za to ale nemůžou ti mladí kluci, co bojují na ledě.

   Vloženo 16.8.2018 13:21:06

   • Fans 

    Reagovat

     

    Kluci za to nemohou, ale na druhou ligu většina nemá - to je fakt. Zasponzurujte si to sám, když to je podle vás v Písku pohádka...

    Vloženo 16.8.2018 15:42:02

    • Miloš 

     Reagovat

      

     Už jsem to psal níže. Písecký hokej měl a má svých problémů dost. Ideální to není a asi dlouho nebude. Ale takové poraženecká hesla ničemu nepomůžou. Všichni kritici měli vloni možnost se ucházet o zvolení do výboru a ukázat, jak se to má správně dělat. Víte, jak to dopadlo? Všichni chytrolíni utekli a zbylo to na partě rodičů. Mám k nim hodně výhrad, ale můžu jen mlčet a doufat.

     Vloženo 16.8.2018 15:57:35

   • Fanda 

    Reagovat

     

    Miloši už se známe dlouho, ale ty jsi stále větší pitomec!!!

    Vloženo 17.8.2018 12:23:16

 • Honza 

  Reagovat

   

  Já bych to viděl tak že se v článku chválí nástup Písku a zbylým hráčům kromě té supr desítky se vzkazuje, že mají přidat. To je snad ok ne?

  Vloženo 16.8.2018 09:24:01

 • Miloš 

  Reagovat

   

  Více mě ale mrzí přístup pana redaktora Kozmy, který si asi léčí mindrák a musí si do hokeje kopnout i ve chvíli, kdy to vůbec není nutné. Ano, do ideálu má písecký hokej hodně daleko, svých problémů měl a má dost, ale to by nebyl pak Kozma, aby i na výhře 9:2 a třetí výhře v řadě nenašel negativa.

  Vloženo 16.8.2018 08:32:44

  • Čtenář 

   Reagovat

    

   Ve článku pana Kozmy není napsané nic špatného. Spíš je zřejmá vaše zaujatost vůči jeho osobě. Nenapsal nic, co by nebyl fakt. Kdyby si chtěl do píseckého hokeje někdo kopnout, najde se tisíc důvodu. Uvidíme jak si písecké hvězdy povedou v lize. Doufejme, že to nebude taková ostuda jako loni, kdy se hokejový fanda musel stydět za to, že je z Písku.

   Vloženo 16.8.2018 12:20:00

 • Vojta 

  Reagovat

   

  Á pan redaktor si konečně všimnul po třech zápasech, že nejpopulárnější písecký sportovní oddíl zahájil přípravu. Tak je pravda, že se zatím na zimním stadionu netočí pivo a proto nálada může býti ponurá i přes výsledek 9:2 a proto se i po 3 vítězstvích v řadě nad ne úplně jednoduchými soupeři kritizuje vše. Tak dál věnujte celou sportovní rubriku Píseckých postřehů všem klubům typu Semic, Hradiště, ping pong nadšencům (v žádném případě se nechci nikoho z těchto sportovních oddílů dotknout), případně je třeba řešit Čížovou, kde se to píseckými odchovanci jen hemží, a na hokej se radši vykašlete.

  Vloženo 15.8.2018 23:27:48

  • Fotbalový fanoušek 

   Reagovat

    

   Nejpopulárnější písecký oddíl je hokejový? To jsi asi na žádném jiném sportu nebyl. Jdi se jednou mrknout na basket a pak sem piš tyhle nesmysly. Letňany byl těžký soupeř? To jsem byl asi na jiném hokeji...

   Vloženo 16.8.2018 00:23:33

  • Milan Fousek 

   Reagovat

    

   Prosím Vás, podle čeho se měří, že hokej je v Písku nejpopulárnější oddíl? Podle výsledků, podle počtu přihlížejících diváků, podle platů hráčů, podle dotací z města, nebo podle čeho? To by mě teda opravdu zajímalo.

   Vloženo 16.8.2018 00:28:55

  • Jaroslav Musil 

   Reagovat

    

   V Čížové nemohou hrát odchovanci, protože tam ještě do nedávna neměli žádnou mládež. V Písku na hokeji mládež mají, do nedávna hodně kvalitní, ale v utkání s Letňany z 23 hráčů soupisky bylo 10 píseckých odchovanců. To jenom na vysvětlenou pro sportovního experta a znalce poměrů v celém okrese Vojtu.

   Vloženo 16.8.2018 07:19:55

   • Miloš 

    Reagovat

     

    Sice to není až tak důležité, ale těch odchovanců a hráčů, kteří prošli píseckou mládeží, bylo cca 13 nebo 14

    Vloženo 16.8.2018 08:02:17

  • Luboš 

   Reagovat

    

   Nejpopulárnější? Spíš nejvíc tragický a k pláči oddíl...o hokeji je psáno stále, i když ty loňské debakly už nikoho číst nebavily, hokej byl jen pro ostudu. A teď když třikrát vyhráli v přípravě dělají ramena?? Počkáme si na soutěž. Na kdejakou okresní fotbalovou soutěž chodí více lidí než na tu trapárnu, která se odehrává na píseckém ledě.

   Vloženo 16.8.2018 12:23:46

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    No ty seš vyloženej patriot a fanda

    Vloženo 16.8.2018 12:34:57

    • Luboš 

     Reagovat

      

     Chodil jsem na hokej dvacet let, ale teď je to k pláči..

     Vloženo 16.8.2018 12:49:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace