Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Písek bude v pátek a v sobotu slavnostně otevírat novou knihovnu

 Autor: Město Písek

    Autor: Město Písek

PÍSEK – V pátek 26. dubna ve třináct hodin odpoledne se slavnostně otevře nová písecká knihovna v bývalé škole na Alšově náměstí. Po rekonstrukci budovy, která začala v roce 2017, se sem nastěhovalo zhruba sto tisíc knih písecké městské knihovny. Práce stály bez vybavení interiérů 139 milionů korun bez DPH. Na pátek a sobotu je v knihovně připraven bohatý program.

 

V pátek po přestřižení mašle dojde na projevy například ředitele knihovny, architekta i recitaci žáků Základní a mateřské školy Kluky. Ve dvě hodiny začne komentovaná prohlídka a po ní bude následovat od patnácti hodin beseda s ředitelem. V půl čtvrté pak začne několikahodinový kulturní program. - Na sobotu 27. dubna od desíti hodin knihovna následně připravila setkání se spisovatelkou Ester Starou v dětském oddělení a v poledne bude zahájena výstava ilustrací výtvarníka Milana Starého ve foyer knihovny s hudebním doprovodem Petra Putny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace