Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Písek pomůže i s druhou etapou opravy loděnice Sokola

Písecká loděnice projde druhou etapou oprav. , Autor: Václav Kozma

Písecká loděnice projde druhou etapou oprav.     Autor: Václav Kozma

PÍSEK – Město Písek podpořilo milionovou částkou druhou etapu rekonstrukce loděnice na břehu Otavy v Písku, kterou vlastí Tělovýchovná jednota Sokol. Loděnice slouží jako klubovna a sklad lodí pro činnost oddílu kanoistiky pod záštitou spolku Písecká kanoistika.

„Jednou z hlavních činností oddílu je výchova dětí a mládeže ve sportovním odvětví rychlostní kanoistika a veslování, k čemuž oddíl využívá, mimo jiné, přilehlou vodní plochu koryta řeky Otavy. V letech 2017 až 2018 byla provedena první etapa rekonstrukce, při které bylo provedeno zateplení, výměna oken, výměna části zdravotně technických instalací v hlavní části objektu. Dále zde byl instalován systém vytápění a opravena část vnitřních prostor. Převážnou část prací na opravách vnitřních prostor provedli svépomocí členové oddílu. Tuto investiční akci podpořilo město Písek částkou 1,9 milionu korun a to na základě usnesení z jednání zastupitelstva města ze dne 26. května 2016," vysvětluje odbor investic městského úřadu v Písku.

Na letošní rok Sokol naplánoval druhou etapu, která zahrnuje opravu vnějšího pláště skladu lodí a dokončení oprav vnitřních prostor hlavní části budovy, především výměnu podlahových krytin a opravu části oplocení pozemku na straně k řece. Letos v únoru Sokol se spolkem Písecká kanoistika požádaly o jeden milion korun. Mělo by jít o poslední etapu prací.

Sokol v žádosti vypočítal stavební práce na 1,3 milionu korun a opravu oplocení na 183 tisíc. Celkový rozpočet druhé etapy je necelých 1,5 milionu korun. Zastupitelé milionový příspěvek na opravu loděnice 17 hlasy schválili.

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Jsem rád, že se také daří podporovat jiné sporty než hokej a fotbal. Například umělé osvětlení ve fotbalovém areálu je totální hloupost. Večer na utkání nepřijde více lidí, všude ve světě se liga hraje odpoledne pro celé rodiny. Argument, že se budé moci déle trénovat je pochybný, protože v období kdy se dříve stmívá bývají špatné terény.

  Vloženo 12.7.2019 06:42:24

 • jeto dobře 

  Reagovat

   

  Je radost tam vidět, že sport žije. Ještě investovat do sokolovny. Na to kolik tam chodí dětí a jakou službu sokolové poskytují pro mládež, vypadá zázemí sokolovny dost neutěšeně. Město by mělo sokoly podpořit!

  Vloženo 11.7.2019 17:01:33

 •  

  Reagovat

   

  Škoda jen, že okolí budovy vypadá tak neutěšeně. Zahrada by potřebovala velký úklid a pravidelnou údržbu.
  Ne jenom opravit fasádu.

  Vloženo 11.7.2019 11:57:54

 • dji 

  Reagovat

   

  Zdravím,
  jen si dovolím doplnit, že v loděnici má zázemí nejen rychlostní kanoistika ale i vodní slalom a sjezd :-)

  Vloženo 11.7.2019 11:24:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace