Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Plná náves milovníků dechovky v Jehnědně

JEHNĚDNO – Louky u Jehnědna se změnily v sobotu 6. července v obří parkoviště. Do vesničky u Albrechtic nad Vltavou se sjelo na pět set milovníků lidové muziky, aby se zúčastnili šestého ročníku dechovkového festivalu. Pořádají jej místní hasiči. Letos se hudební dostaveníčko na návsi vydařilo nad očekávání. Dorazilo zas o 150 lidí víc než před rokem.

K letní pohodě přispěli Božejáci, Doubravanka, ze Šťáhlav u Plzně přijeli harmonikáři Josef a Renata Pospíšilovi, známí z televize Šlágr. Bohužel dorazili bez dětí, které jsou v rekonvalescenci po nemoci. Jinak válí na harmoniky i ony.

Zábavu rozjeli Muzikanti z jižních Čech – přesněji z Chýnova, kde se setkání s dechovkou chystá na 7. září. Nechyběla ani Březovská desítka z Březové u Sokolova.

Když Písecké postřehy jehnědskou náves navečer opouštěly, valil se od Písku černý mrak a v Písku vydatně lilo. Tak snad se Jehnědnu mrak vyhnul, a pokud ne, tak snad i tam trvala vydatná přeháňka jen chvíli a zábava mohla pokračovat.

Libuše Kolářová  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace