Kdy a kam

 • Taneční pro pokročilé

  Úterý 19.2 19:00 - Písek, KD

 • Večer pod lampou

  Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

  Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počet zastupitelů Písku se nezmění. Navýšení schodku rozpočtu vyvolalo hádku

PÍSEK – Ve čtvrtek 8. března rozhodovali písečtí zastupitelé o počtu členů pro další volební období. I přes dohady, jestli počet zastupitelů snížit, nebo navýšit, vyhrál nakonec návrh místostarosty Josefa Knota (TOP 09) na zachování 27 zastupitelských mandátů. Návrh na snížení počtu zastupitelů byl odůvodněn úsporami.

Písečtí Piráti před jednáním ve svém prohlášení upozornili na dopis druhého místostarosty Jiřího Hořánka z ANO, který se netajil návrhem na zredukování počtu zastupitelů na 21 členů. „Mluvím o tom asi půl roku, že by stačilo 21 zastupitelů. Divím se mediální kampani Pirátů, kteří tvrdí, že počet 27 je tradiční. Přitom Piráti v parlamentu prosazují přímou volbu starostů, která tradiční není. Přijde mi to od nich pokrytecké," řekl na jednání zastupitelů Hořánek. „Čím menší skupina, tím lépe se hledá koncensus. Myslím, že 21 zastupitelů by stačilo. Druhý důvod je finanční – snížením počtu bychom ušetřili 330 tisíc ročně. Umím si představit, že bychom tuto částku použili pro motivaci členů ve výborech a komisích a za docházku na jednání je ocenili například stravenkou," doplnil Jiří Hořánek.

Martin Brož (Piráti Písecko) dal protinávrh na zvýšení počtu zastupitelů na 29 členů. Brož ve vyjádření pro Písecké postřehy před časem řekl, že by mu navýšení nevadilo, protože by se tím zvedla šance pro malé strany. „Jestli chce město skutečně šetřit, tak by to mělo dělat na velkých projektech a studiích, které zůstávají v šuplíku," uvedl.
Místostarosta Knot nakonec navrhnul zachování současného počtu, tedy 27 zastupitelů. Pro hlasovalo 21 zastupitelů z 24 přítomných. Zdrželi se Jiří Hořánek a Josef Keclík (oba z ANO) a Miroslav Krejča (Písecký patrioti).

Konec jinak vcelku klidného zasedání připomněl, že se pomalu ale jistě blíží start předvolební kampaně před komunálními volbami. Na začátku zasedání totiž koalice Jihočeši 2012, TOP 09, ANO, Volba pro město a ODS společně se zastupiteli KSČM 15 hlasy (23 přítomných) prohlasovala zvýšení schodku rozpočtu pro letošní rok na 365 milionů. Opozice to kritizovala a navrhovala schodek maximálně 160 milionů. Upozornila, že by příští politická reprezentace mohla zdědit provětranou městskou kasu. Vedení města vysvětlovalo nutnost schválení rozpočtových změn důležitými akcemi a na ně navázanými dotacemi. Navíc se prý některé akce nemusejí realizovat, takže bude schodek určitě nižší, jak ujišťovali členové vedení města.

Na konci jednání v diskuzi vystoupil Josef Soumar z finančního výboru. Reprezentant Pirátů zastupitelům kladl na srdce, že by měli lépe rozpočtovat, a když vědí, že na nějakou akci nebude mít město peníze, neměla by se investice realizovat. Vznikla z toho hádka s místostarostou Knotem, kterou pak musela utnout starostka Eva Vanžurová, když oběma razantně odebrala slovo. Více o tomto tématu přinesou tištěné Písecké postřehy.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Nevěřím komoušům, nicméně jsem asi v menšině, neboť i současná koalice se spojila s komunisty a společnými hlasy schválila ostudný rozpočtový schodek ve výši více než 360 mil. Kč!!! Vedení města je ostudné! Můžete mi poradit, koho volit, když písecké "pravicové strany" zcela bezskrupulózně zadlužují město společně s komunisty a všichni jsou spojení s bývalými kádrovými rezervami a kontráši? A pořád jsou volení a pořád jsou volení. Nepoučitelní voliči, nepoučitelný národ.

  Vloženo 9.3.2018 21:11:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V Milevsku by se měl snížit počet zastupitelů, 21 lidí na 8500 občanů je komedie.

  Vloženo 9.3.2018 19:28:39

 • Jitka 

  Reagovat

   

  Souhlas s Knotem. 27 zastupitelů je akorát.

  Vloženo 9.3.2018 17:03:32

 • Mila 

  Reagovat

   

  stare dobre tvare ze zastupitelstva zase rozjizdi komedii puste tam mlade

  Vloženo 9.3.2018 15:47:24

  • Dave 

   Reagovat

    

   Tak si je zvolte a budete je tam mít.

   Vloženo 10.3.2018 00:38:31

 •  

  Reagovat

   

  "Umím si představit, že bychom tuto částku použili pro motivaci členů ve výborech a komisích a za docházku na jednání je ocenili například stravenkou," doplnil Jiří Hořánek. ..... on je tam snad někdo nutil vstoupit????????????

  Vloženo 9.3.2018 14:21:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace