Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Podvodníci lákají z lidí informace o jejich účtech, pak je vykradou

JIŽNÍ ČECHY – V posledních dnech se zase objevily mnohé pokusy podvodníků vylákat z klientů bank přístupové údaje k jejich účtům. Podvodníci rozesílají emaily, v kterých požadují sdělení přihlašovacích údajů nebo PIN a předstírají, že jsou z České národní banky.

„Česká národní banka v této souvislosti zdůrazňuje, že se nejedná o autentickou komunikaci České národní banky, ale o tzv. phishingové útoky, směřující k vylákání osobních údajů dané osoby. Na jejich základě pak mohou být z bankovních účtů daných osob zcizeny finanční prostředky,“ uvedli zástupci ČNB. Doporučují na tyto emaily nijak nereagovat, v žádném případě neotvírat přílohy těchto emailů a především nikomu elektronicky nesdělovat citlivé údaje k účtům.

„ČNB nikdy plošně neoslovuje klienty a nežádá po nich sdělování citlivých údajů elektronicky,“ upozorňují dále zástupci České národní banky.

Stejné nebezpečí hrozí také na sociálních sítích. Minulý týden se například na facebooku objevily falešné nabídky České spořitelny, které za využití nového internetového bankovnictví slibovaly bonus tisíc korun. Ve skutečnosti šlo pouze o způsob, jak získat přihlašovací údaje k cizím účtům.

Lidé, kteří těmto nabídkám nebo výzvám podlehnou, a své údaje zadají, musí počítat s tím, že za to zaplatí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace