Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

  Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

  O legendárním šumavském převaděči.

 • Kavárnička

  Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Policejní perličky posledních dnů z linky 158

Ilustrační foto. , Autor: Policie ČR

Ilustrační foto.     Autor: Policie ČR

JIHOČESKÝ KRAJ - To, že se policisté někdy ve službě i pobaví, dokládá několik vtipných volání na tísňovou linku 158 za posledních pár dnů. Kolem osmé hodiny večer oznámily na linku 158 dětské hlásky, že „pes má křeče“. Policisté posléze rozkódovali, že děti si všimly pejska na zahradě, který vlivem teplého počasí rychle dýchal, měly o něj strach. Policisté, ale zasahovat nemuseli.

 

Po desáté hodině večerní se v Nové Bystřici dožadovala žena na lince 158 policistů, aby odvezli zraněnou kočku ze silnice. Kočku na místě bedlivě hlídala. Kočka nakonec utekla, snad tedy nebyla vážně zraněná. Policisté v tomto případě zasahovali, přestože to není tak úplně jejich prvořadým úkolem. Nechtěli zklamat očekávání oznamovatelky, ta totiž neuspěla u strážníků obecní policie a starostu obce nesehnala.

Další žena oznámila, krátce před půlnocí z Českých Budějovic, podivné zvuky z kontejneru na nepotřebné hračky. Ze zvuků bylo nakonec volání o pomoc. Muž, který si šel hračky do kontejneru „asi jen prohlédnout" se v něm jako v pasti zaklínil a koukaly mu ven jen nohy. Ve spolupráci s hasiči jej policisté vyprostili, naštěstí nezraněného. Snad všímavé ženě poděkoval. Policisté budou ještě prověřovat jaké měl s hračkami úmysly.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Dave 

  Reagovat

   

  Nevím co je na tom k smíchu, spíše k pláči. Zejména paní s kočičkou by zasloužila úhradu výjezdu.

  Vloženo 30.8.2018 16:21:03

  • Týpek středního věku 

   Reagovat

    

   Neber ten svět tak vážně, není to jen o tom, aby všechno fungovalo přesně podle nějakých pravidel.
   A věř tomu, že i dotčené složky IZS to zpravidla berou jako příjemné vytržení z většinou velmi neradostné reality. A těch pár korun za cestu ke zraněné kočce vem čert, třeba ta paní má kočky ráda a měla o ní jen docela obyčejný strach. A minimálně v jejích očích prestiž Policie určitě stoupla.

   Vloženo 30.8.2018 18:42:17

   • Dave 

    Reagovat

     

    Tak tomu budu věřit velmi těžko, protože mezi dotčené složky IZS patřím. A naopak věř ty, že to co znamená příjemné zpestření pro tebe, pro nás určitě není.
    Pokud má paní micinky v lásce, ať si příště zavolá veterináře. Ale já vlastně zapomněl, toho by musela zaplatit a linka 158 je přece zadarmo že?

    Vloženo 30.8.2018 23:14:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace