Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Policie odhalila v Písku domácí pěstírnu s novým typem konopí

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 22.3.2019 10:24

PÍSEK - Písečtí kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku, nepolevují ve svém úsilí a řeší další případ pěstování, přechovávání a také výroby omamných a psychotropních látek. Kriminalisté odhalili v bytě v Písku speciálně uzpůsobenou pěstírnu - takzvaný homebox. Podezřelý muž měl nejen pěstovat rostliny konopí, ale také z pryskyřice vyrábět látku, která je známá pod názvem hašiš.

 

Kriminalisté během domovní prohlídky zajistili rostliny, sušinu, komponenty pro pěstování i výrobu, a také hnědý lisovaný materiál. Vše nechali zkoumat na specializovaném pracovišti. Výsledky expertiz kriminalisty i odborníky překvapil. V případě látky, která je známá jako hašiš, šlo o velmi vysokou koncentraci delta-9-THC, se kterou jsme se v minulosti v našich podmínkách nesetkali. Patrně jde o nové fenotypy rostlin konopí, které produkují mnohem více pryskyřice.

Vyšetřovat vydal ve čtvrtek 21. března usnesení o zahájení trestního stíhání mladého muže, a to pro několik trestných činů na úseku drog. Vyšetřování případu pokračuje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace