banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Policie se zaměřila na nádraží, vlaky a přejezdy

JIŽNÍ ČECHY - Z pátku 23. na sobotu 24. března proběhla na území Jihočeského kraje bezpečnostní akce s názvem 24-Blue Rad. Byla zaměřená na kontroly cestujících ve vlakových soupravách, na nádraží a místa kolem železnice. Akce trvala plných 24 hodin, kdy více než 160 příslušníků z řad pořádkové policie zkontrolovalo 374 osob.

 

Policisté prohlédli 78 osobních, 19 nákladních vlaků a 119 nádraží. V rámci těchto kontrol se zaměřili i železniční přejezdy. Na 197 přejezdech zjistili čtyři přestupky, při kterých řidiči přejížděli přejezd v době, kdy svítilo signalizační zabezpečení.  Za to si „ vysloužili“ pokuty v celkové výši 4 200 korun.

Dalších přestupůků se řidiči dopouštěli tím, že neměli v pořádku technický stav vozidel či nepoužili bezpečnostní pásy. Ve třech případech se přestupku dopustili chodci, když přecházeli kolejiště, v místech, kde je to zakázáno.

Obdobné akce bude pokračovat, policie je vnímá jako prevenci, protože i na železnici umírají zbytečně lidé.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • vechtr z protivína 

  Reagovat

   

  160 policistů zkontrolovalo 374 osob, tedy každý policista zkontroloal cca dvě osoby. Je to málo, ale byla noc a slušní lidé většinou spí, že.

  Vloženo 27.3.2018 07:56:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace