Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Policisté zkontrolovali za víkend sedm stovek vozidel

 Autor: PČR

    Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – O víkendu byly vidět stovky policistů na jihočeských silnicích. Tentokrát se zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před a během jízdy. Zkontrolovali sedm stovek řidičů.

Při dechové zkoušce, odhalující přítomnost alkoholu v dechu, neuspělo patnáct řidičů. Ve čtyřech případech šlo o trestný čin, v jedenácti pak o přestupek. Dalších devět řidičů si nevzalo za jízdy bezpečnostní pás a s vozidlem nevyhovujícího technického stavu vyrazilo do ulic sedmnáct řidičů. V rámci akce policisté ještě řešili přestupky u třech cyklistů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace