banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Prvňáčci dostanou bezpečnostní kufříky

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

JIŽNÍ ČECHY – Každý jihočeský prvňáček dostane na začátku školního roku bezpečnostní kufřík, ve kterém jsou pomůcky pro vyučování, drobné dárky, páska a samolepky s reflexními prvky, které si mohou děti přilepit nebo připevnit na oděv, kolo, tašku, ruku nebo i nohu. Díky tomu je lépe uvidí řidiči i na dálku a rodiče budou mít o starost méně.

Asi sedm tisíc kufříků rozdá Jihočeský kraj v rámci projektu Bezpečně do školy i ze školy. Cílem je zvýšit ochranu dětí na ulici. Součástí kufříku, kromě pomůcek pro vyučování, drobných dárků, pásky a samolepky s reflexními prvky, bude i časopis Pastelka se stručným návodem jak mají děti chodit po chodníku i silnici, jak se chovat na ulici, a co je důležité vědět před jízdou v autě, v autobusu, ve vlaku nebo na kole.

„Po přilbách malým cyklistům, bederních pásech pro lyžaře a bezpečných brankách pro mladé fotbalisty je to již čtvrtý společný projekt Jihočeského kraje a společnosti ČEZ zaměřený na bezpečnost malých Jihočechů,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který zavítá zítra, v první školní den, do Jindřichova Hradce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace