Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hrnečku, vař!

  pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

 • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

  pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

  Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Půl závodu myslel Michael Boroš na medaili

Trojice nejlepších mužů na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře. Vítěz Mathieu van der Poel (uprostřed), druhý Michael Vanthourenhout (vlevo) a třetí Lars van der Haar. , Autor: Karolina Kabíčková

Trojice nejlepších mužů na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře. Vítěz Mathieu van der Poel (uprostřed), druhý Michael Vanthourenhout (vlevo) a třetí Lars van der Haar.     Autor: Karolina Kabíčková

TÁBOR – Vrchol Světového poháru v cyklokrosu v Táboře znamenal v sobotu odpoledne závod Elite mužů. Na startu se objevili i mistr světa z roku 2015 z Tábora Mathieu van der Poel z Nizozemska a trojnásobný mistr světa z let 2016 – 2018 Wout van Aert z Belgie. V českých barvách věřil v úspěch táborský rodák Michael Boroš a před svými se představil také jezdec ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jan Nesvadba. Boroš se ještě v půlce závodu pohyboval ve skupině bojující o medaile, pak mu ale došly síly a do cíle dorazil až na 15. místě. Nesvadba bral 28. pozici.

 

Pro prvenství si dojel největší favorit Mathieu van der Poel, který ujel druhému Michaelu Vanthourenhoutovi z Belgie o 14 sekund. Třetí příčku vyjel Lars van der Haar. Trojnásobný mistr světa Wout van Aert skončil až sedmý.

Největší favorit Mathieu van der Poel prokázal své kvality a už od druhého okruhu svým pronásledovatelům viditelně ujel. Vytrvale si šel za svým cílem a všem ukázal, kdo je v současnosti cyklokrosovým králem. V závěrečných metrech si užíval radost z prvenství a v poklidném tempu proťal cíl.

Táborské publikum zajímal výsledek Michaela Boroše a mohutné povzbuzování hnalo táborského rodáka kupředu. Jeho skvělá jízda dávala naděje na bednu ještě v polovině závodu. Sil ale neměl Boroš nazbyt, proto skončil nakonec až na 15. místě.

„V každém závodu mi k většímu úspěchu kousek chybí. Kdybych věděl, co to je, už bych to změnil. O první pětku se nás pere kolem dvaceti. V posledních čtyřech kolech už jsem lapal po dechu a musel jsem zvolnit. Budu makat dál a věřím, že to jednou klapne. Hodně mě mrzí, že jsem se nevešel do desítky, nakonec ani první pětka nebyla daleko," přiblížil závod ze svého pohledu Michael Boroš, kterému chyběla na 5. místo minuta.

Ideální vstup do závodu neprožil Táborák Jan Nesvadba, který nedlouho po startu spadl. „Asi jsem to ze začátku přepálil. Jak se zrychlilo, tak jsem musel zvolnit. Navíc mi to dost klouzalo, takže jsem musel v zatáčkách opatrně. Poslední závody se jezdí dost rychle. Jet v Táboře před domácími příznivci pro mě byl skvělý zážitek, panovala super atmosféra," zhodnotil zápolení osmadvacátý Jan Nesvadba.

Komplikace prožil také Tomáš Paprstka. „Zaostal jsem hned po startu, pak jsem se pohyboval okolo 30. místa. Pak mě ale potkal defekt a půl kilometru jsem musel zdolat po zadním ráfku. Po výměně už jsem nebyl schopný ztrátu dojet, což je velká škoda," okomentoval 36. místo Tomáš Paprstka.

Muži Elite (59 startujících)

1. Mathieu van der Poel (Nizozemsko), 2. Michael Vanthourenhout (Belgie), 3. Lars van der Haar (Nizozemsko) ... 15. Michael Boroš, 25. Adam Ťoupalík, 28. Jan Nesvadba, 36. Tomáš Paprstka, 43. Michal Malík, 44. Jan Škarnitzl.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Nikdo 

  Reagovat

   

  Je to ostuda naši kteří tu trať můžou pořádně najezdit tak se ani neumístí a cizinci kteří přijedou den dva předem zvítězí hlavně že tam naši skoro obden hrozně "trénují"

  Vloženo 19.11.2018 06:44:43

  • drozd 

   Reagovat

    

   To není až tak o najetí tratě jako o kondici a technice jízdy. A v tom momentálně na špičku nemáme a dlouho mít nebudeme, protože naše mentalita je až na výjimky taková, že stačí být průměrný. Cesta na špičku je totiž strašně dlouhá a strašně bolí.
   A na to jsme si u nás ještě nestačili zvyknout.

   Vloženo 19.11.2018 07:13:10

 • drozd 

  Reagovat

   

  Boroš by mohl myslet na medaili, kdyby se závod jel na 40 minut. To co předvedl, je jeho typický styl. V první polovině závodu do 10. místa aby se zviditelnil, po 40 minutách závodu propad směrem okolo 15. místa. Takto odjel mnoho závodů již v loňské sezóně. Je to prostě průměrný jezdec světového poháru, jak po stránce kondice, tak po stránce technické. Skočit překážku je pro něj neřešitelná věc.
  Na MS může být okolo 10. místa, ale pouze proto, že je tam limitem omezený počet Belgánů a Nizozemců. Světová špička je prostě někde jinde. O ostatních nemá cenu mluvit. Pro ně je adekvátní soutěž TOI TOI cup, ale to na něj nesmí přijet moc průměrných zahraničních závoďáků. Jinak pochvala organizátorům - na jedničku.

  Vloženo 18.11.2018 14:18:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace