Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Recidivista spáchal dvacet vloupání se škodou za 600 tisíc, policisté už ho zadrželi

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pachatele, který má na svědomí několik krádeží se škodou přes půl milionu korun, dopadli českobudějovičtí policisté. A podařilo se jim to přímo při dalším pokusu muže o vloupání. Jedenatřicetiletého recidivistu ze Strakonicka dopadli v pátek 11. května u jedné restaurace na Pražské třídě v Českých Budějovicích, kde jeho počínání neušlo pozornému svědkovi, který zavolal policii.

Ke krádežím docházelo od počátku dubna v Českých Budějovicích a blízkém okolí.„Konkrétně se jedná o dvacítku případů vloupání do nejrůznějších objektů," upřesnila českobudějovická policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Dopadený muž letos v lednu opustil brány vězení, kde si odpykal trest odnětí svobody mimo jiné za trestný čin krádeže. „Během měsíce a půl napáchal krádežemi a poškozením cizí věci škodu za bezmála 600 tisíc korun. Pro svůj skutek si vždy vybral nějaký objekt, například restauraci, provozovny různých firem, pizzerii či čajovnu. Za použití násilí vnikl dovnitř a pak kradl nejrůznější věci. Kromě peněz si tak odnesl i elektroniku, lahve s alkoholem, fén či lak na nehty. Pokud na místě činu nenašel nic k odcizení, tak po sobě zanechal škodu na poničeném vybavení," přiblížila policejní mluvčí. Muž je stíhán vazebně a není vyloučeno, že mu kriminalisté prokáží i další trestnou činnost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace