Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Ředitel Psychiatrické nemocnice Červený dvůr Jiří Dvořáček se stal držitelem Ceny Floccus

Jednotlivci ocenění Cenou Floccus, zleva Alexander Grubmayr (velvyslanec Rakouského velvyslanectví), Jiří Dvořáček, Ján Cabadaj a Pavla Baxová. , Autor: Foto Adam Daniel

Jednotlivci ocenění Cenou Floccus, zleva Alexander Grubmayr (velvyslanec Rakouského velvyslanectví), Jiří Dvořáček, Ján Cabadaj a Pavla Baxová.     Autor: Foto Adam Daniel

Nadace České spořitelny už počtvrté za sebou rozdávala Ceny Floccus, kterými vyzdvihuje jednotlivce a neziskové organizace, kteří se nebojí měnit společnost k lepšímu. Nadace České spořitelny oceňuje právě ty, kteří se snaží zajistit důstojné stáří i umírání, kvalitní péči pro lidi s mentálním postižením a efektivní prevenci a léčbu drogové závislosti. Ocenění si letos podle odborné poroty Ceny Floccus jednoznačně zasloužil lékař Jiří Dvořáček, primář a ředitel Psychiatrické nemocnice Červený Dvůr. Porota ocenila jeho odvahu dělat změny v již mnoho let zaběhaných systémech ústavní léčby závislostí, chuť účastnit se reformy psychiatrické péče a schopnost mediace mezi jednotlivými odbornými částmi adiktologické obce.

 

 "Cena Floccus Nadace České spořitelny je pro mne velkým překvapením, vůbec by mne nenapadlo, že si naší práce někdo zvenčí všimne. Lidé, kteří pomáhají ostatním, mají podle mne určitou společnou poruchu - vynakládáme energii bez ohledu na výsledek, a když se nám přihodí nějaké ocenění, cítíme se nepatřičně, nevíme, jak reagovat. Podvědomě čekáme, že za námi někdo přijde a upozorní nás, že to byl omyl," glosoval MUDr. Jiří Dvořáček během slavnostního předávání ceny v pražském Rudolfinu a dodal: "Ocenění je pro nás samozřejmě důležité, jako potvrzení našich kroků někým z vnějšku je nesmírně posilující."

V Jihočeském kraji byla letos udělena ještě jedna Cena Floccus. Zaměstnanci České spořitelny jí poslali do Prachatic, a to Hospici sv. Jana N. Neumanna. Už v předchozím ročníku tak ocenili Hospicovou péči sv. Kleofáše na Třeboňsku.

Laureáti Ceny Floccus 2018

Vítězi čtvrtého ročníku se stali mezi jednotlivci Pavla Baxová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Rytmus, Ján Cabadaj, vedoucí lékař chebského Hospice sv. Jiří a Jiří Dvořáček, primář a ředitel Psychiatrické nemocnice Červený Dvůr, Český Krumlov.

Mezi organizacemi si na první příčku sáhly Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE, Anima - terapie, pardubická ZŠ a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.. Zvláštní cenu poroty získal Život 90, z.ú.

Svého favorita volila i veřejnost a do internetového hlasování se zapojilo téměř 3000 lidí, tam těsně vyhrála jihomoravská dílna pro lidi s mentálním handicapem z obce Ořechov V růžovém sadu, z. ú.

Zaměstnanci České spořitelny dali počtvrté za sebou nejvíce hlasů hospicovým službám, letos ocenili prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna, o. p. s. S oceněním, které na konci ledna bylo slavnostně udíleno v pražském Rudolfinu, souvisí také finanční odměna - 100 tisíc korun pro organizaci, 50 tisíc korun pro jednotlivce.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace