Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Rekonstrukce vodovodu v lokalitě Mírového náměstí začne dříve

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PÍSEK - V Denisově ulici a na Mírovém náměstí na probíhající instalaci nového horkovodního potrubí naváže rekonstrukce veřejného vodovodu. Rada města udělila pro tuto akci výjimku z pravidel stanovujících postup při zadávání veřejných zakázek malého rozsahu. Nedojde ke zbytečným prostojům a bude možné využít již realizované výkopy.

 

„Nechtěli jsme prodlužovat už tak velmi omezenou dopravní obslužnost této lokality a s ní související dočasnou ztrátu parkovacích míst, kterou zdejší obyvatelé nepříjemně pociťují," vysvětluje místostarostka Petra Trambová. „Díky tomu, že výjimka byla schválena a výběrové řízení na zhotovitele proběhlo ve zkrácené lhůtě, avšak dle stanovených interních pravidel města, hotovo by mohlo být nejméně o dva měsíce dříve než při standardním postupu."

Rekonstrukci vodovodu provede společnost STRABAG za vysoutěženou cenu 2,6 milionu korun bez DPH. Práce by měly být zahájeny nejpozději začátkem června a potrvají pět týdnů. „Stávající vodovod byl postavený v 60. letech minulého století. V současné době je již v havarijním stavu, který se projevuje častými poruchami," říká Roman Honzík, jednatel Vodárenské správy Písek.„Během rekonstrukce bude staré litinové potrubí demontováno a nahrazeno novým z polyetylénu. Trasa i dimenze vodovodu zůstanou stejné. Součástí rekonstrukce bude také výměna napojení vodovodních přípojek."

I když některé výkopy pro horkovod bude možné využít i pro rekonstrukci vodovodu, například v Denisově ulici, na Mírovém náměstí bude třeba provést výkop nový, a to na straně u bytových domů, neboť teplárenské sítě jsou vedeny jinudy. Výkop pro horkovod bude zasypán a upraven tak, aby komunikace zůstala i nadále jednosměrně průjezdná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace