Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Sejde se písecké zastupitelstvo: Výběr architekta na zástavbu kasáren zůstává otevřený

Město Písek. Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Město Písek. Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

PÍSEK – Ve čtvrtek 14. února od 13 hodin zasedá v kulturním domě poprvé v letošním roce písecké zastupitelstvo. Jako jedno z nejsložitějších témat se zatím jeví výběr projekční kanceláře či developera, který navrhne zástavbu v lokalitě bývalých Žižkových kasáren.

V minulém roce rada města schválila jako vítěze soutěže projekční kancelář 4DS a developerskou firmu RG Investment. Napjatá politická situace po volbách ale nedovolila projednat věc i v zastupitelstvu ještě do konce roku, jak bylo v plánu. Pak přišel překvapivý krok – město letos v lednu uspořádalo veřejnou prezentaci všech pěti doručených návrhů. Mnoha lidem nebylo jasné, proč se vlastně představují všechny návrhy, když už jsou vybráni dva vítězové.

Jak se ale ukázalo, ve čtvrtek 14. února se finální vítěz vybírat ještě nebude, i když to bylo dopředu avizováno. Do zastupitelstva byl předložen zatím jen informativní materiál se všemi zaslanými návrhy, tedy i s podklady od neúspěšných architektů. Ke kasárnám má být podle návrhu svoláno ještě mimořádné zastupitelstvo, kde se bude situace řešit. Místostarostka Petra Trambová (Pro Písek) v lednu pro Písecké postřehy a portál Jižní Čechy Teď uváděla, že do zastupitelstva 14. února půjde materiál shodný s usnesením rady města o dvou vítězích – firmách 4DS a RG Investment.

Teď se situace trochu změnila. „Po veřejném představení návrhů jsem získala dojem, že někteří zastupitelé by chtěli vrátit do hry i jiné uchazeče. Ozvali se také ředitelé Obchodní akademie a Střední zemědělské školy, kterých se téma kasáren přímo dotýká. Je potřeba ještě některé věci dořešit, protože je to poměrně složité téma," dodává místostarostka a připouští, že situace je otevřená a do hry se mohou dostat i původně neúspěšní adepti.

Ředitel Střední zemědělské školy v Písku Miloš Cieslar na besedě kritizoval, že některé návrhy architektů chtějí bez předchozí konzultace do zeleně začlenit i školní zahradu, která slouží pro praxi studentů. Architekti odpovídali, že jde jen o ideový návrh a majetkové vztahy by se pochopitelně musely dořešit.

Redakce Píseckých postřehů a portálu Jižní Čechy Teď se místostarostky Petry Trambové také ptala, jestli nemohou cítit křivdu uchazeči schválení vloni radou města, pokud by nakonec dostal zelenou někdo jiný. „Rada města své usnesení může také přehodnotit," reagovala místostarostka.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Zdeněk J. 

  Reagovat

   

  Je opravdu na pováženou co se v Písku poslední roky děje. Každé rozhodnutí vždycky zas zvrátí nějaká lobby, bazén, teď zas kasárna.

  Vloženo 11.2.2019 21:38:14

 • Jirka 

  Reagovat

   

  To je fakt komedie. V září se vybralo. Pak Trambová jakoby náhodou udělá veřejnou prezentaci i odmítnutých návrhů. A po ní začne říkat, že na této prezentaci (kterou sama napřed zosnovala) získala dojem, že se mají vrátit do hry již odmítnutí uchazeči. Jen aby nezačlo za chvíli kolovat na youtube video o Trambový, jak odchází z naditejma taškama od původně odmítnutého uchazeče, kterýho dokáže propracovat svýma čachrama k vítězství.

  Vloženo 11.2.2019 20:43:23

 • Edita 

  Reagovat

   

  Šedá eminence paní Trambová si se slabou starostkou točí jak chce.

  Vloženo 11.2.2019 20:32:05

 • Občan 

  Reagovat

   

  Místostarostka Trambova se chopila moci zvláštním způsobem.

  Vloženo 11.2.2019 17:58:04

  • Občanka 

   Reagovat

    

   Velmi zvláštním. Nejsem si jistá, jestli ti kolem ní nejsou příliš slabí na to, aby ji umravnili, že obcházení soutěží a klientelismus se do Písku zrovna vracet nemusí.

   Vloženo 11.2.2019 18:56:09

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Paní Trambová zas tlačí svýho původně neúspěšnýho kámoše Krajíce. Dělá tak z usnesení rady trhací kalendář. Uvidíme, jestli jí to u zastupitelů projde.

  Vloženo 11.2.2019 17:26:22

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace