Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové podmínky na horách jsou stále výborné

Dětské hřiště Elefuntasia, ve skiareálu Sternstein, je pro nejmenší návštěvníky opravdovým rájem.

Dětské hřiště Elefuntasia, ve skiareálu Sternstein, je pro nejmenší návštěvníky opravdovým rájem.

Už to tak asi bude a přichází nezadržitelně jaro. Rtuť na teploměrech stoupá výš a výš. Na silnicích se objevily motorky a cyklistů a inlajnistů také přibývá geometrickou řadou. To ale neznamená, že vyznavači lyží a snowboardů už musí svoje nádobíčko zakonzervovat a uložit k letnímu spánku. Na horách, ale hlavně na sjezdovkách skiareálů, je sněhu stále dostatek. Navíc meteorologové hlásí zase ochlazení a na víkend snad i mrazy. Ale uvidíme. Pokud vyrazíte, máte šanci užít si lyžování dostyosti a třeba taky nějaké to sluníčko k tomu.

Skiareál Lipno
Podmínky ve skiareálu na břehu lipenského jezera jsou stále výborné. Na sjezdovkách, kterých je otevřeno skoro dvanáct kilometrů, včetně skicrossu, snowparku a měřeného slalomu, leží kolem osmdesáti centimetrů sněhu. Otevřeno je také výukové hřiště Foxpark, které je pro rodiče a děti zdarma. Přepravní zařízení jedou také bez problémů, takže skiareál na břehu Lipna se určitě vyplatí navštívit. Denní lyžování je každý den od 8.30 do 16 hodin a večerní od 18 do 21 hodin. V provozu jsou samozřejmě také všechny doprovodné služby. Lyžařská škola, půjčovna, skiservis a depot. Každý den také můžete navštívit Stezku korunami stromů. Případně spojit obojí. Lyžovat a k tomu vyrazit na Stezku. Lyže necháte přímo u ní v půjčovně a boty na přezutí vám tady také půjčí. Tak hurá na Lipno.
Ještě jedno malé upozornění. V neděli 18. března, bude také naposledy v provozu Skibus lišáka Foxe na všech jeho okruzích podle jízdního řádu a také skibus, který jezdí z Českých Budějovic.
Více na www.lipno.info.

Skiareál Hochficht
Největší rakouský skiareál mimo Alpy také hlásí skvělé sněhové podmínky. Nadmořská výška prostě dělá své. Sjezdovky jsou po ránu skvěle upravené a leží na nich až 150 cm sněhu. Protože v Rakousku i Bavorsku už skončily jarní prázdniny, lyžuje se bez čekání na poloprázdných sjezdovkách. Ty jsou otevřeny v kompletní délce 21 km a v naprosto vynikajícím stavu. Ve dne jede skiareál každý den od 8.30 do 16.00, večerní lyžování je zrušeno.
Ani tady není cesta žádný problém, parkoviště se 1200 místy je zdarma. Všechny služby, které by jste mohli potřebovat, školu, půjčovnu, depot, restauraci, najdete přímo ve futuristicky vyhlížející prosklené Skiaréně Hochfich u hlavního parkoviště. I tady většina obsluhujícího personálu vládne češtinou, takže ti kdo se nedomluví německy, se nemají vůbec čeho obávat.

Skiareál Sternstein
Skiareál Sternstein, útulný rakouský skiareál, najdou zájemci kousíček za hraničním přechodem Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden. Cesta autem například z Českých Budějovic trvá necelou hodinu, takže ani z jiných oblastí našeho kraje žádný problém. A je skvěle značená. Skiareál je určen hlavně rodinám s dětmi, které si užijí ve výukovém hřišti Elefuntasia. A pokud s lyžováním právě začínají, v místní lyžařské škole, je dostatek česky mluvících instruktorů. Sněhu je stále dost a ve všední dny se lyžuje na poloprázdných sjezdovkách od 8.30 do 16.15 hodin. Nenechejte se pobízet a vyzkoušejte sami. Více na www.lipno-sternstein-hochficht.cz.

Kdo vyhrál skipas zadarmo?

V minulém kole jsme se ptali, který den má narozeniny lišák Fox. Nezaskočili jsme nikoho. Narozeninový dort Fox krájel v sobotu. 10. března. Po jednom skipasu do skiareálu Hochficht od nás dostanou Josef Šípek z Protivína, Dana Čápová z Českých Budějovic, Iveta Matějů ze Soběslavi a Ondřej Hajíček z Doubravky u Týna nad Vltavou.

V dnešním pokračování soutěžíme o skipsy do skiareálu Sternstein. Otázku naleznete v sekci SOUTĚŽE na našem webu anebo rovnou ZDE

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace