Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Soud rozplétá tragédii na Orlíku: Pramice se proti nám vyřítila, říká řidič skútru

Obžalovaný Christoph S. (vpravo) se svým obhájcem Josefem Douchou. , Autor: Petr Eliáš

Obžalovaný Christoph S. (vpravo) se svým obhájcem Josefem Douchou.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK – Okresní soud v Písku zahájil ve čtvrtek 6. dubna líčení s Christophem S. (1997), který je obžalován z přečinu usmrcení z nedbalosti. Měl se ho dopustit vloni 10. července, když na vodním skútru najel na přehradě Orlík do pramice se dvěma lidmi. Náraz nepřežila osmnáctiletá dívka, která podlehla krvácení do břišní dutiny. Mladík čelí ještě požadavku rodiny na nemajetkovou újmu, která dohromady činí pět milionů korun.

Okresní státní zástupce Zbyněk Polívka v přednesu obžaloby prohlásil, že Christoph S. nepřizpůsobil jízdu tak, aby zabránil případnému střetu. Při objíždění parníku narazil do střední části pramice, kde v tu chvíli ležela dívka. Obžalovaný mladík situaci popsal tak, že měl narozeniny a s kamarádem se rozhodli, že si den užijí na přehradě. „Koupali jsme se u zámku Orlík a všiml jsem si, že jsme v plavební dráze parníku. Nasedli jsme na skútr a objížděli jsme parník po jeho pravoboku. Najednou se na nás z druhé strany vyřítila pramice. Nedalo se vůbec nic dělat, stačil jsem jen sundat ruku z plynu,“ řekl u soudu Christoph S.

Dodal, že jeli na skútru maximálně 35 – 40 kilometrů v hodině, asi 25 metrů od boku parníku. Toto tvrzení však řada svědků vyvracela. Naopak – většina předvolaných svědků popsala jízdu jako rychlou. Podrobně rozeberou výpovědi svědků tištěné Písecké postřehy. Předseda okresního soudu v Písku Robert Pekárek ovšem zapochyboval nad tím, že řidič skútru jel pomalu a v dostatečné vzdálenosti, přitom ale pramici zahlédl asi na pět metrů, kdy už se srážce údajně nedalo vyhnout. Doplnil také, že při výkonu závěsného motoru pramice není moc přiléhavé tvrdit, že se řítila.

Mladý Christoph S. tvrdí, že je po tragické nehodě ve špatném psychickém stavu, snažil se prý rodinu kontaktovat, jeho obhájce předkládal i fakturu za proplacení pohřebného. Obžalovaný uvedl, že po výhružkách přes bulvární média se začal bát o svůj život. Líčení bylo odročeno na květen, kdy budou slyšeni další svědci. 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • čtenář 

  Reagovat

   

  Další spratek bohatých rodičů co se neumí chovat, pan Doucha asi nebude zadarmo,..

  Vloženo 9.4.2017 07:51:46

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To mu nemohl právník poradit věrohodnější obhajobu ? Takhle podle mě akorát soudce naštve.

  Vloženo 7.4.2017 17:41:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 7.4.2017 15:34:04

 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  A periskop ponorky mu překážel ve výhledu, tudíž nemohl vidět řítící se pramici, pozdě si všiml třímetrové vlny od ploché přídě, jak rozrážela kruté vlny jezerní a ta vlna ho vychýlila při jeho souběžné, pomalé bezpečné jízdě skutru, načež skutr se neovladatelně, bez přičinění vůle ĺodivoda skutru, vychýlil zcela někam jinam ..... a Christopere, teď tu o karkulce a

  Vloženo 6.4.2017 16:27:32

 • nevěřící Tomáš 

  Reagovat

   

  Další nevinný. Lumpové jsou všichni stejní, bezcitní, nelítostní, bezcharakterní a nenapravitelní. Kdepak přiznat, že jsou vinni. To ti postižení za to mohou. Člověku se nad takovými neřády zvedá žaludek.

  Vloženo 6.4.2017 16:01:21

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace