Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Staré motorky projedou Šumavou, sraz mají na strakonickém hradě

Ilustrační foto ze srazu veteránů na volyňském koupališti.

Ilustrační foto ze srazu veteránů na volyňském koupališti.

STRAKONICE – Na trať, která kopíruje závod ze šedesátých let minulého století, vyjedou v sobotu 11. srpna motorky vyrobené do roku 1975. Tento vzpomínkově nostalgický závod má připomínat malou šestidenní, což býval třídenní závod, který se právě v šedesátých letech jezdil Šumavou. Současní pořadatelé ho nazvali Soutěž Šumavou a letos se pojede počtvrté.

Nikdo z přihlášených jezdců dopředu neví, jaká trasa je čeká. Jak uvedl za organizační tým Štěpán Kučera, mapu dostávají těsně před startem. Minulého ročníku se účastnilo přes padesát motorkářů.
Na naleštěné staré stroje se mohou přijít ještě před startem podívat ti, kteří je obdivují. Už od osmi hodin budou na nádvoří strakonického hradu závodníci najíždět a motorky tady pro veřejnost vystaví. První start je plánován na jedenáctou hodinu.
Mezi třetí až půl pátou odpoledne se soutěžící budou navracet zpět na hradní nádvoří. Až dorazí všichni, budou vyhlášeny výsledky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace