Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Čimelicích uhořeli muž a žena. Dům možná čeká demolice

AKTUALIZOVÁNO - 19.3.2018 12:09

ČIMELICE – Těsně po druhé ráno 19. března byl na linku 112 ohlášen požár rodinného domu v Čimelicích. Na místo se sjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči z Písku a dobrovolní hasiči z Čimelic a Mirovic. Na místo se vydalo celkem pět cisteren, velitel zásahu si pak vyžádal z Písku ještě požární žebřík. Požár zasáhl prakticky celé patro a střechu staršího rodinného domu, který stojí u odbočky ke sportovní hale.

 

Hasiči zdravotníkům předali jedenašedesátiletého muže, který se pravděpodobně nadýchal zplodin hoření. Muž říkal záchranářům, že v domě jsou ještě dva lidé. Na požářišti pak hasiči skutečně dvě osoby nalezli, nebylo jim však už pomoci. Podle místních se mělo jednat o matku s dospělým synem. Také policie potvrdila příbuzenský poměr obou zemřelých.

Krátce před půl šestou ráno dostali hasiči požár pod kontrolu. Dopoledne hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Po úplné likvidaci na požářiště nastoupí vyšetřovatel, který společně s Policií ČR bude šetřit příčinu vzniku požáru. Výše škody se předběžně odhaduje na tři miliony korun. „Dům je tak poškozený, že se uvažuje i o jeho demolici," doplnil mluvčí policie Milan Bajcura.

Zásah komplikoval i dopravu. Voda k hašení tekla přes hlavní průtah obcí a okamžitě na silnici namrzala. Policie doporučovala objížďku přes Rakovice.

Policie šetří požár jako usmrcení z nedbalosti. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace