Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Včerejší účet jihočeských hasičů

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští hasiči na začátku týdne měli plné ruce práce, zasahovali u třech požárů, asistovali u dvou dopravních nehod, otvírali byt, řezali převislé větve, lovili kabelku na střeše a vyprošťovali lidi z výtahu.

Českobudějovičtí hasiči ze stanice Suché Vrbné necelou hodinu po poleni na žádost policistů uklízeli vozovku po dopravní nehodě dvou osobních automobilů v ulici Na Dlouhé louce. Těsně po třetí českobudějovičtí hasiči vyjeli do Sokolské ulice k ohlášenému požáru výškové budovy. Na místě zjistili, že šlo o připálené potraviny na plotně. V šest navečer vyjeli k požáru kontejneru na odpad v ulici M. Chladna. Za hodinu vyjeli do Kamenného Újezdu, do ulice Na Dolech, kde likvidovali požár komínového tělesa.

Českokrumlovští hasiči v půl desáté dopoledne pomáhali zdravotníkům záchranné služby se snesením pacienta v Novém Spolí.

Stejně tak dašičtí hasiči, hodinu před polednem, pomáhali zdravotníkům se snesením pacienta v Bílkově. Po třetí odpoledne v Dlouhé ulici v Dašicích zasahovali při úniku nebezpečných látek. Unikal olej z transformátoru, který odstranili pomocí sorpčního materiálu.

Před jedenáctou hodinou měli kuriózní zásah písečtí hasiči, byli vysláni na sundání dámské kabely ze střechy na písecké třídě Národní svobody. Jednotka na místě, pomocí nastavovacího žebříku, kabelu s osobními věcmi a doklady sundala a předala šťastné majitelce.

Prachatičtí hasiči společně s českobudějovickou jednotkou Správy železniční dopravní cesty České Budějovice odstraňovali strom, který zasahoval do koridoru železniční tratě v Prachaticích, v ulici Topolová.

Táborští hasiči uklízeli vozovku po dopravní nehodě na náměstí Fr. Křižíka ve středu Tábora. Došlo tady ke střetu osobního auta s dodávkou a k poškození lampy veřejného osvětlení. Hasiči likvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Na žádost policistů ještě řídili dopravu. Provizorní opravu lampy, která hrozila pádem na vozovku, provedli pracovníci Technických služeb města. Těsně po poleni osádka rychlého zásahového auta vyjela do Zavadilské ulice k nouzovému otevření dveří bytu, ve kterém byl zapnutý elektrický spotřebič. Hodinu po poledni likvidovali větve hrozící pádem ve Větrovech. Nakonec v půl sedmé navečer vyprošťovali dvě osoby z výtahu v ulici Bydlinského v Táboře.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace