Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Ve Smrkovicích v noci shořela střecha stodoly. Škoda se vyšplhala do statisíců

SMRKOVICE – V pátek 18. listopadu po desáté hodině večer vyjeli profesionální hasiči z Písku a dobrovolníci z Písku a Protivína k požáru stodoly ve Smrkovicích. Obecní siréna svolala také místní hasiče. Hasiči po příjezdu do Smrkovic zjistili, že požár zasáhl střechu stodoly, truhlářské dílny a obytné části domu. Ihned místo odpojili od přívodu elektrické energie a osádky sedmi cisteren začaly s hašením. Po půl hodině měli hasiči požár pod kontrolou.

 Přibližně do půlnoci pak hasiči rozebírali střešní konstrukci, vynášeli z půdy uskladněné seno a dohašovali. Požárem zasaženou střechu zkontrolovali termokamerou, aby vyloučili skrytá ohniska. Velitel zásahu postupně odesílal jednotlivé jednotky zpět na základny. V jednu hodinu ráno pak předal požářiště smrkovické dobrovolné jednotce, která ho monitorovala až do rána. Při požáru vznikla škoda za 300 tisíc, hasiči svým zásahem uchránili majetek za milion korun. Během požáru nebyl nikdo zraněn, příčina jeho vzniku je předmětem šetření.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace