pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

Velké drama Motoru! Hrdinou je Melka

Hrdina utkání Antonín Melka. , Autor: Jan Škrle

Hrdina utkání Antonín Melka.     Autor: Jan Škrle

AKTUALIZOVÁNO - 30.9.2013 21:24

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dnešní souboj českobudějovického Motoru s Jihlavou sliboval bitvu. A také se také odehrávala. Bojovný hokej moc šancí nepřinesl. A gólů už vůbec ne. V základní hrací době nepadl žádný, takže o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. To ale trvalo jen 31 vteřin, než využil přesilovou hru domácích přesnou trefou Melka.

HC Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:0 pp. (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0), branka: 61. Melka (Kotalík, Novák), rozhodčí Schmejkal, Wurtherle – Šperl, Zika. Přihlíželo 3771 diváků.

Sestava Motoru: Halmoši (Kůdela) – J. Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík – Kotalík, Melka, Vaniš – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Bárta, Skuhravý, Třetina – Ferebauer, Přibyl, E. Turek – Mavrojanidis.

Sestava Jihlavy: Sáblík (Rittich) – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Hubáček, Důras, Prokš – Kuřítko, Velecký, Mikeš – Kadlec, Krupka.

Jako tradičně v aréně panovala skvělá atmosféra, o kterou se postaraly tábory obou fanoušků. Šancí ale moc v úvodní dvacetiminutovce neviděly. Do první vážnější se dostal v přesilové hře domácí Vaniš, když dorážel v přesilové hře střelu. Neměl ale dostatek času na to, aby lépe bekhendem zakončil. Vzápětí dostala výhodu jednoho muže v poli navíc i Jihlava, ale kromě střely Zemana nic složitého Halmoši řešit nemusel. Stihl se o chvíli později rychle přesunout i při střele Veleckého. Další důležitý zásah si připsal v 17. minutě, kdy v oslabení kryl Kotvanovu střelu. Na jihlavského útočníka zívala odkrytá branka, ale netrefil.

Na začátku druhé části byl lepší Motor. Sáblíka zasypal několika střelami, jenže žádná neměla gólové parametry. Puk většinou končil mimo branku. Ve 28. minutě se měl na druhé straně co ohánět Halmoši při Čachotského dorážkách, nakonec vše alespoň faulem vyřešil Bárta. Záhy budějovický gólman vytáhl fantastický zákrok při Semanově střele z bezprostřední blízkosti. Poté se Motor ještě 18 sekund bránil ve třech a odolal. Ve 33. minutě pak střelu jihlavského Důrase zastavilo břevno.

Čekání na gól pokračovalo. Blíže k němu opět měla Jihlava. Střela Kotvana ale zacinkala jen na horní tyčku. S přibývajícími minutami atmosféra houstla a bylo jasné, že rozhodne jediná branka. Ta málem padla necelé čtyři minuty před koncem do branky Motoru, Prokš však taky jen trefil tyčku. Ještě než hlasatel oznámil poslední dvě minuty poslední třetiny, ocitl se na chvíli sám před Sáblíkem Třetina, ale na poslední chvíli mu hůl zablokoval jeden z hostujících beků.

V základní hrací době branka nepřišla, takže rozhodnout muselo prodloužení. To ale dlouho netrvalo. Po 31 sekundách využil Motor přesilovou hru. Kotalík přihrál na pravou stranu Melkovi a ten trefil přesně – 1:0!