Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Volary zvou na jubilejní pětadvacátý ročník svých Slavností dřeva

PRACHATICKO – Volary čeká od pátku do neděle jubilejní pětadvacátý ročník Slavností dřeva. Hlavním hostem bude letos zpěvák Ondřej Ruml, program se uskuteční tradičně na náměstí, které bude pro dopravu uzavřeno a chybět ani letos nebude pokus o nový volarský rekord v počtu lidí s dřeváky na jednom místě nebo pečení chleba v peci v místním muzeu.

Jaké budou letošní Slavnosti dřeva, jsme se ptali vedoucího odboru kultury volarské radnice Ladislava Berana. Co nového návštěvníky čeká?

Novinkou letošního jubilejního ročníku je páteční koncert skupiny KREYSON Memorial od jednadvaceti hodin. Metalová kapela ve Volarech vystoupí poprvé ve své historii a pro naše slavnosti si připravila zajímavý program, na který se těšíme. Jako předkapela vystoupí v pátek mladá kapela PILOT SEASON od osmnácti hodin. Jde o kapelu, kde tři kytary hrají každá svojí roli, nechybí basa, bicí a charakteristické zpěvy podtrhuje energický a nestrojený projev místy připomínající grungeovou scénu 90. let v Seattlu. Jde o mladou progresivní skupinu, která jistě své vrstevníky zaujme.

Připravili jste nějaké změny v koncepci slavností?

Žádné velké změny ani nový koncept ve slavnostech jsme nedělali. Ale vydali jsme k pětadvaceti letům turistickou známku. Návštěvníci se mohou těšit od soboty na tradiční řemeslný jarmark a hlavní program, kdy paní starostka Martina Pospíšilová s hlavním hostem slavností, kterým je letos zpěvák Ondřej Ruml, přeříznou velké poleno a připijí tradičně volarským pivem. Sobotní odpoledne patří mezinárodní soutěži O putovní dřevák a koncertem potěší určitě skupina Rozkrock. Veselici pod širým nebem letos ovládne nejstarší jihočeská rocková skupina Parkán ze Strakonic. A sobotní program uzavře ohňostroj.

A jak bude vypadat neděle?

V neděli zvu co nejvíce lidí si zaklapat v dřevácích na náměstí - to je vždy ojedinělá událost. No a v průběhu dopoledne to bude ještě bikeshow dvou mladých showmanů, ve které o adrenalin není nouze - kdo je viděl loni, musí je vidět i letos.
Po oba dny čeká návštěvníky také bohatý doprovodný program, který je zaměřen na návštěvníky od nejmenších po nejstarší - bude připravena lezecká stěna pro mladší a pro ty starší to bude dechové sobotní odpoledne na tržnici, kde vystoupí Netolická pětka a B-Quintet z Českých Budějovic. Vyjmenoval jsem toho snad dost a věřím, že každý návštěvník si u nás to své najde, včetně stánkového prodeje a občerstvení.

Organizátoři žádají návštěvníky volarských Slavností dřeva, aby využili parkovací plochu v bývalých kasárnách a dbali pokynů pořadatelů a pracovníků bezpečnostní agentury.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace