banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Vykradači garáží operovali v sedmi krajích. Nepoznáte věci, které zmizely z vaší garáže?

JIŽNÍ ČECHY - Policistům v Trutnově se podařilo zadržet 32 letou ženu a jejího 45 letého přítele, kteří mají na svědomí vykrádání garáží. Jejich akční rádius zahrnoval sedm krajů včetně Jihočeského a řádili už od roku 2015. Celkem způsobili škodu zatím odhadnutou na víc než 2,2 milionu korun. Muž je 13 krát trestně stíhaný recidivista, a proto zůstal rovnou ve vazbě. Žena je vyšetřována na svobodě.

 

Zlodějská dvojice se zaměřovala mimo jiné na disky s letními a zimními pneumatikami, jízdní kola, nářadí, motocykly, zahradní sekačky a vše ostatní, co jim přišlo pod ruce. Kriminalisté dvojici kladou za vinu celkem 63 skutků a vloupání do více než 80 garáží.

Překvapením pro kriminalisty při prohlídce motorového vozidla, ve kterém byli pachatelé zadrženi, byl nález dvou zápisníků. Obsahují totiž přes tisíc adres měst a ulic po celé republice, ve kterých se nacházejí garážové komplexy. Tyto zápisníky budou v průběhu dalšího vyšetřování podrobeny důkladné analýze, neboť předběžným vyhodnocením bylo zjištěno, že se adresy shodují s místy vykradených garáží, za které jsou obvinění trestně stíháni.

Policisté objevila při domovních prohlídkách místa s jejich lupem, některé věci se již podařilo vrátit původním majitelům. Zůstává jich ale stále dost. Hledá se například majitel Motocyklu ČZ 125, veterán černé barvy, majitel nafukovacího raftu modrobílé barvy zn. Zodiac Zoom nebo přepravního dětského kočárku zn. Croozer.

Pokud vám vykradli garáž a něco ze svých věcí na snímcích poznáte, obraťte se na Službu kriminální policie a vyšetřování Královéhradeckého kraje na: telefonní číslo: 725 083 211; 602 160 308.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • fantomas 

  Reagovat

   

  Šup na Václavák a useknout obě ruce v zápěstí ,příště(po čtrnacté) už by nečoroval.....

  Vloženo 23.3.2018 14:10:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace