středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

• Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

Vzduchotechnici začali sympaticky, přesto prohráli

Autor: Pavel Pubal

MILEVSKO – Svěřenci nového trenéra Josefa Bardy, který převzal milevské A mužstvo teprve v průběhu minulého týdne, sehráli solidní první poločas. O prohře domácích v divizní premiéře rozhodla fatální chyba brankáře Jakuba Šmitmajera ze 38. minuty, kdy nezpacifikoval lehký centr a kanonýr Jan Zušťák byl na správném místě. Z tohoto šoku se už Milevští nevzpamatovali, po přestávce Písek na letním stadionu před velmi slušnou návštěvou dominoval. Utkání 2. divizního kola sehraje Milevsko v sobotu 17. srpna od 10.15 hodin na hřišti ZČE Plzeň.

Milevsko – Písek 0:3 (0:1). Branky: 38., 54. Zušťák, 71. Holub. Přihlíželo 128 platících diváků. Bez karet. Rozhodčí: Šedivka – Dujsík, Starý. Delegát: Míka.

Milevsko: Šmitmajer – J. Kosobud, Suchan, Fiala, Vakoč – Kosík, Barda, Komárek, M. Málek (72. Vodňanský) – Kuchař – Dvořák (61. Pacovský).

Písek: Vršecký – Šlehofer, Holub, Kubiš, Sajtl – Chytrý (61. Zahrádka), Kalášek, Šťastný (87. Klíma), Voráček – Polodna – Zušťák.

Premiérové okresní derby v rámci divizní sezony začalo zhruba s patnáctiminutovým zpožděním, důvodem byl pozdní příjezd rozhodčích kvůli poruše na automobilu.

Po vzájemném oťukávání zahrozil jako první milevský Málek, který hlavičkoval na zadní tyči, ale Vršecký střelu vyrazil. Z následného rohového kopu Komárka hlavičkoval Kuchař mimo.

Hostující Písek měl mírnou herní převahu, ale první vážnější příležitost si vypracoval až po chybné rozehrávce Kosobuda. Hostující fotbalisté šli do brejku v pěti hráčích proti třem obráncům, ale kapitán Fiala situaci vyřešil. Podle hostujících hráčů i díky hře rukou v pokutovém území, na jejich reklamace ale rozhodčí Šedivka nereagoval.

Gólman Milevska Jakub Šmitmajer byl v permanenci až při střele Šťastného, jehož projektil vyrazil na roh. O několik minut si však vybral smolnou chvilku, když neudržel Sajtlův centr a míč dorazil ze snadné pozice do prázdné branky písecký kapitán Jan Zušťák – 0:1.

Vedoucí gól změnil ráz utkání. Domácí byli jako opaření, naopak výkon píseckých fotbalistů působil vyzrálepším dojmem. V 54. minutě hosté zaslouženě zdvojnásobili své vedení. Polodna zatáhl míč po pravé straně a vybídl k zakončení Zušťáka, který se opět nemýlil a podruhé poslal míč za Šmitmajerova záda – 0:2. V 61. minutě mohl zkompletovat bývalý útočník prvoligové Příbrami hattrick, ale z otočky mířil těsně nad milevskou svatyni.

V 70. minutě předvedla milevská družina svou nejhezčí akci zápasu – Komárek vybojoval míč a přihrál Kosíkovi, jehož centr si našel dobře hrající Barda, střela z ideální pozice mu však nesedla. Vladan Vršecký tak stále čekal na výraznou prověrku svých brankářských kvalit. Hned z následné akce navíc vstřelil poslední branku utkání po rohovém kopu Šťastného neobsazený obránce Lukáš Holub – 0:3.

Ve středečních Milevských novinách čtěte hodnocení utkání očima Karla Musila (trenér FC Písek), Josefa Bardy (trenér FC ZVVZ Milevsko) a záložníka Milevska Štěpána Dvořáka. Chybět nebude ani rozhovor s hvězdou utkání – dvougólovým Janem Zušťákem.