banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Písek bude měnit svou podobu

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – V nejbližší době bude město měnit svůj vzhled minimálně vlivem dvou velkých projektů. Prvním z nich je plánovaná výstavba nového plaveckého bazénu, která bude na programu čtvrtečního jednání zastupitelstva. Velké diskuze mezi Písečáky vyvolal i druhý aktuální projekt – architektonický návrh na řešení pravého nábřeží mezi Kamenným a Novým mostem.

 

V úterý 8. dubna se konečně v Praze uskutečnilo odložené setkání zástupců vedení města Písek s představiteli izraelské společnosti Žižkov center o možném mimosoudním řešení sporu o vlastnictví pozemků v bývalých Žižkových kasárnách.

„O podrobnostech teď nechci hovořit, protože s nimi chci ve čtvrtek seznámit především zastupitele. Bude se od toho samozřejmě odvíjet výběr lokality pro výstavbu bazénu,“ sdělil starosta Ondřej Veselý.

Co se týče architektonického návrhu na řešení pravého nábřeží, rada města vybrala projekt Jana Psoty. Řeší jednoduchou formou pobytového schodiště přístup k řece a funkčně zapojuje celý říční břeh k sousední přilehlé promenádě. V území navrhuje tři úrovně pěších tras. Tento projekt také zahrnuje prostor vedle Kamenného mostu, pod kavárnou Pontes.

 Zdenka Jelenová

 

Podrobnosti najdete v aktuálním vydání Týdeníku Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace