• Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Písek na budějovický David Servis opět nestačil

PÍSEK – Ke svému čtvrtému přípravnému utkání si pozvali hokejisté IHC Písek tradičního jihočeského rivala a druholigového soupeře David Servis České Budějovice. Oba týmy už se v přípravě střetly 9. srpna, kdy se v budějovické Pouzar aréně radovali z výhry 5:4 po prodloužení domácí hokejisté David Servisu. Svou výhru potvrdili i v dnešní odvetě na píseckém ledě. Na to, že je stále období přípravy, se hrál celkem svižný, byť chvílemi neurovnaný, hokej. Divákům ale dlouho chyběly góly. Až po polovině utkání se Budějovičtí dostali do vedení brankou Šulčíka, na jehož trefu sice ještě zareagoval Vlk, ale jednogólový náskok vrátil Servismanům Jakub Babka – 1:2. Ve třetím dějství začali hosté svého soupeře přebruslovat a odskočili na 1:4, zkorigování skóre se Písečtí dočkali až v závěrečné minutě, kdy stanovil konečný výsledek přesnou střelou Jiřinec.

IHC Písek – HC David Servis České Budějovice 2:4 (0:0, 1:2, 1:2). Branky a nahrávky: 35. Vlk (Hanus), 60. Jiřinec (Drda) – 32. Šulčík, 38. Babka (Škopek), 54. Ferebauer (Šulčík), 55. Kříž (Šulčík).

Sestava Písku: Hauser (Štekr) – Parýzek, Hřebíček, Červinský, Pavlíček, Suda, Hanus, Koutenský, Turek – Koupal, Pašek, Polata, Drda, F. Bárta, Jiřinec, Rod, Torba, Novák, Stauber, Vlk, Ciboch.

Další utkání sehrají hokejisté IHC Písek v pondělí 21. srpna, kdy opět doma přivítají Klatovy. Zápas začíná v 18 hodin a redaktoři webového portálu Jižní Čechy Teď budou na místě!