Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Plamen přivede do Olešníku čtyři desítky dětských hasičských týmů

V Olešníku mají hasičské soutěže skvělé zázemí

V Olešníku mají hasičské soutěže skvělé zázemí

OLEŠNÍK - Přibližně 370 dětí se zúčastní sobotní hasičské soutěže v Olešníku na Českobudějovicku. 43 dětských hasičských týmů se utká v obvodním kole celostátní soutěže mládeže v požárním sportu Plamen. Akci finančně podpořila Skupina ČEZ. Sobotní hasičský souboj startuje v olešnickém sportovním areálu od devíti hodin.

 

„Děti čekají tři disciplíny se štafetovými nebo požárními proudnicemi. Štafeta požárních dvojic, štafeta 4 x 60 metrů a štafetový běh na 400 metrů s překážkami CTIF. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích. Mladší od 6 do 11 let a starší od 11 do 15 let,“ uvedl vedoucí mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Olešník a člen českobudějovické Okresní odborné rady mládeže Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Vladimír Zibura.

Olešník má spolu se dvěma místními částmi, Chlumcem a Novou Vsí, zhruba 800 obyvatel. Její sbor dobrovolných hasičů (SDH) je přitom jedním z nejpočetnějších v okolí Jaderné elektrárny Temelín. V současné době má bezmála 160 členů. Další více než dvě desítky jich registruje SDH z Chlumce, který je olešnickou místní částí. Hasičem je tedy přibližně každý pátý obyvatel obce. Ve zdejším sboru lze nalézt celé rodiny napříč všemi věkovými skupinami a bez ohledu na pohlaví.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace