Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Příběh projektu - kasárna

  Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

  Beseda s architektem.

 • České tajemno

  Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

  Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Planá nad Lužnicí má nového místostarostu. Bude neuvolněný

Nový místostarosta Karel Havlíček. , Autor: L. Kolářová

Nový místostarosta Karel Havlíček.     Autor: L. Kolářová

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Dnešní zasedání plánských zastupitelů začalo slibem nového zastupitele, který získal mandát po odstoupení dosavadního plánského místostarosty Stanislava Vyhnala i ze zastupitelstva. Vyhnal vyhrál výběrové řízení na místo jednatele Správy lesů města Tábora a od září tam nastoupil. Na uvolněný zastupitelský post postoupil z náhradníků volební strany Planá 365 Josef Drtina. A ke konci jednání pak proběhla volba nového místostarosty. Tím byl devíti hlasy zvolen 27 letý zastupitel Karel Havlíček. Přítomno bylo 12 zastupitelů z patnácti, hlasování se zdrželi tři zastupitelé opoziční strany Zdravá Planá.

 

Karel Havlíček pracuje v zastupitelstvu od loňských komunálních voleb, je to jeho první volební období. Bude ve funkci jako neuvolněný s měsíční odměnou 9000 korun. Dostal totiž na starost jen část agendy bývalého místostarosty. Karel Havlíček je zaměstnaný v táborské pohřební službě.

Starosta Jiří Šimánek sdělil, že agenda bývalého místostarosty se rozdělí. Péče o zeleň bude přidělena v rámci městského úřadu, o městské lesy se bude nadále starat Stanislav Vyhnal ve smluvním vztahu s městem. "O les se musí starat někdo s příslušnou odborností," řekl starosta. Nový místostarosta bude mít na starost odpady. Sdělil, že se chce zaměřit na boj s černými skládkami a zlepšení v třídění odpadu. Zaznělo, že v popelnicích bylo zjištěno 40 procent odpadu, který by se dal vytřídit. "Budou kontroly obsahu popelnic a je možné, že někomu pak zůstanou popelnice nevyvezené," zmínil starosta.

O kontroly obsahu popelnic se před časem pokusili v Milevsku. Vzbudilo to ale takový poprask, že město rychle s prověřováním obsahu popelnic skončilo. Lidé považovali za narušování soukromí, aby někdo hrabal v jejich popelnicích. Navíc kontroly probíhaly jen u rodinných domků, protože u bytových domů nešlo identifikovat, čí je odpad ve velkém kontejneru.

V Plané se pak ještě chvíli debatovalo o sběrném dvoře. Karel Žatecký (Zdravá Planá) se podivil, proč nelze do sběrného dvora odevzdat dveře. Důvodem prý je vrstva laku. Dostal odpověď, že Rumpold přestal lakované dřevo odebírat. Starosta Šimánek debatu uzavřel s tím, že nový místostarosta bude mít v oblasti odpadů dost práce.

Město tímto řešením ušetří, předchozí místostarosta napřed pracoval jako neuvolněný s odměnou 20 tisíc korun, poté byl uvolněný a k tomu náležela podle slov starosty odměna přibližně 50 tisíc korun.

Debaty se vedly také o stavebních úpravách sportovního areálu za řekou, o třetím pokusu vybudovat kluziště a také o zveřejňování videozáznamů ze zastupitelstva, které navrhl Jiří Rangl ze Zdravé Plané a opět neprošlo. K tomu už se ale vrátí Týdeník Táborsko.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace