Kdy a kam

  • Žena z Korinta

    pondělí 17.12 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní hru zahraje Divadlo Viola.

  • KPH - Česká mše vánoční

    pondělí 17.12 19:00 - Strakonice, KD

    Tradiční vánoční koncert s Rybovou mší a s pásmem vánočních koled „Splnilo se písmo svaté“. Součástí koncertu je rozsvícení adventního věnce.

Zobrazit všechny události
 

Plánští skauti připomínají svoji bohatou historii

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Skauti z Plané nad Lužnicí v Malém plánském muzeu pořádají výstavu Skauting nejen v Plané. Výstava začala vernisáží v úterý 24.dubna za účasti okolo sto padesáti návštěvníků. Na výstavě jsou k vidění dokumenty z historie skautingu v Plané nad Lužnicí i Táboře, ale i bohatá fotogalerie z minulosti i současnosti, skautské historické kroje, stan a další typické skautské předměty.

Vernisáž zahájil plánský skautský nestor Jaroslav Janovský, který ve svém vystoupení vzpomínal na založení první skautské organizace v Plané nad Lužnicí, její zánik po roce 1948, znovuzaložení v roce 1968 a další zánik v roce 1970, aby se znovu ideály skautingu prosadily po sametové revoluci. Jeho syn Martin seznámil přihlížející s výstavou a programem. Návštěvníci si výstavu prohlédli, mnozí pobyli v podkroví a shlédli dokumenty z táborů z roku 1968 – 1970, ale i ty současné. Poté se všichni sešli na pečení špekáčků. Celá akce byla ukončena po setmění stínohrou skautů z jejich táborového života.

Výstava trvá do 30. května a je otevřena v úterý až pátek od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace