Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Podvodníci vyměnili šperky v hodnotě téměř půl milionu za padělky. Neznáte je?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policie žádá veřejnost o pomoc při hledání dvou podvodníků, kteří v obchodním centru Mercury ve čtvrtek 8. srpna před polednem oklamali prodavače v provozovně Numismatika a podstrčili mu místo šperků v hodnotě přes 450 tisíc padělky.

 

Dva muži kolem 11. hodiny přišli do prodejny Numismatika (vlevo v přízemí od hlavního vstupu). Jeden mluvil rusky a ptal se na informace ohledně prodeje šperků. Během kontroly šperků a ohodnocení se měl prodavač otočit a přitom došlo k výměně. Mužům vyplatil za šperky více jak 458 000 korun, při následné kontrole šperků však zjistil, že jde o padělky.

Policie teď hledá tyto dva muže:

Prodávající muž – věk cca 35 – 40 let, světlé pleti, střední postavy, krátké vlasy na hlavě kšiltovku oranžové barvy, oblečen v modré košili s krátkým rukávem, béžové kraťasy, přes levé rameno měl zavěšenou tašku a hovořil ruským jazykem.

Doprovázející muž – věk cca 45 – 50 let, světlé pleti, střední postavy, nakrátko střežení světlé vlasy s čelní pleší, na sobě modrou polokošili s vodorovnými bílými pruhy a krátkým rukávem, světlé kalhoty, mluvil ruským jazykem.

Kdo by uvedené muže znal a věděl o jejich pobytu, ať kontaktuje obvodní oddělení Policie ČR České Budějovice – město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700, či linku tísňového volání 158.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jsou to buráci

  Vloženo 10.8.2019 19:14:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace