Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Podzimní volby se blíží. Kolik subjektů kandiduje na Českobudějovicku

ČESKOBUDĚJOVICKO - Magistrát města České Budějovice, jako registrační úřad, přijal celkem 256 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí a 8 přihlášek pro volby do Senátu Parlamentu ČR. Podle zákona o volbách bude nejpozději do 18. srpna rozhodnuto o konečné podobě kandidátek.

„V této době musíme rozhodnout o registraci kandidátní listiny nebo přihlášky do Senátu, o jejich odmítnutí nebo případně o škrtnutí kandidáta," říká vedoucí správního odboru Jan Kostík s tím, že od 18. srpna do 5. září 2018 do 16.00 hodin mohou zaregistrované volební strany a kandidáti do Senátu PČR delegovat své zástupce do okrskových volebních komisí. „Vždy jednoho člena a jednoho náhradníka. Stále platí, že přijímáme dobrovolné zájemce o členství v okrskových komisích. Ti se mohou přihlásit na telefonním čísle 386 805 020. Jak už bylo dříve avizováno, jejich odměna za aktivní účast bude letos o několik stovek korun vyšší," dodává Jan Kostík.

První zasedání okrskových komisí se uskuteční 13. září ve Sportovní hale.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace