Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

  sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

 • Velikonoční Labyrint

  sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

Pohovoří o kráse Podolského mostu

PODOLÍ I – V pátek 19. května v 17 hodin se v budově obecního úřadu v Podolí I uskuteční přednáška Tomáše Jandy, spoluautora výstavy a odborníka na naši silniční a mostní historii, ve které se bude věnovat průběhu výstavby Podolského mostu, od jehož zprovoznění uplyne letos sedmdesát pět let. Při příležitosti tohoto výročí byla v Muzeu silnic ve Vikýřovicích instalována zajímavá výstava, která nám byla v podobě dvaceti čtyř velkoplošných panelů a fotografií laskavě zapůjčena. Kromě unikátních fotografií si můžou návštěvníci prohlédnout nový dvoumetrový model obou podolských mostů a dále model empírového řetězového mostu, který stával na Podolsku od roku 1848, společně pak s novým Podolským mostem osmnáct let, než byl kvůli zátopě přenesen a od roku 1975 zprovozněn ve Stádlci.

Po mnoha letech, kdy byl Podolský most vnímán víceméně jen jako spojnice obou břehů řeky Vltavy, a kdy jeho významu nebyla věnována náležitá pozornost, se mu nyní dostává důstojného připomenutí a ocenění. Vždyť to byl ve své době jeden ze skvostů evropské mostní architektury. Na výstavě projektových plánů v Paříži v roce 1937 získal zlatou medaili a byl nazván Krásným mostem Evropy, další ocenění pak obdržel v roce 1939 v Lutychu.

K výstavě byl vydán i podrobný katalog, který si budou moci zájemci zakoupit, stejně jako publikace vydané obcí Podolí I.

 

Milada Jiroušková/-pe-

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • paráda 

  Reagovat

   

  Parádní fotka.

  Vloženo 21.5.2017 13:17:25

 • pamětník 

  Reagovat

   

  Kde jsou ty časy, když jsme tam jezdili na motocyklové závody "Přes dva podolské mosty"a obdivovali Frantu Šťastného, Vitvara, a další závodníky. Byla to krásní doba, bohužel ji komunisti k*r*ili, jako dnes.

  Vloženo 19.5.2017 12:06:41

  • taky pamětník 

   Reagovat

    

   Nebuď smutný, komunisti tu byli, jsou a budou. Podívej třeba jak tiše vládnou v Milevsku.Tam starosta a místostarosta by to bez nich nezvládli. Získávali podporu,kde to jen jde a proto soudím,že tu budou pořád a mudou opět i vládnout.

   Vloženo 19.5.2017 13:12:02

   • kandidát 

    Reagovat

     

    Alespoň jeden kandidát KSĆ v radě pro velké úspěchy musel skončit.

    Vloženo 19.5.2017 14:37:13

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Bylo na case,je tam,ale jeste jede.

     Vloženo 19.5.2017 17:07:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace