banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Pohřešované děti odhalila obsluha budějovického kamerového systému

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotu odpoledne svěřili rodiče své čtyři nezletilé děti téměř neznámému muži. Ten měl pohlídat děti v bytě, než rodiče vyřeší krvácející zranění otce dětí v českobudějovické nemocnici. Když se rodiče vrátili, děti i muž, který se měl o ně postarat, byli pryč. V půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie žádost dotyčných rodičů o pomoc při pátrání po jejich dětech. Jednalo se o tříletého chlapce, téměř dvouletou dívku, ročního chlapce a teprve šestiměsíčního kojence v kočárku.


Jakmile matka popsala své děti a muže, kterému je svěřili, strážníci zbystřili. Městský kamerový systém v Nádražní ulici totiž právě zachytil popisované osoby před vchodem do obchodního centra Mercury. Muž, který se měl o děti postarat, se bavil ve společnosti dalšího muže. Oba byli zjevně podnapilí.
Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci skupinu zastavili na Žižkově třídě. Děti byly v pořádku, proto strážníci nejprve u povedené dvojice z Jindřichohradecka provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Devětatřicetiletý muž nadýchal 2,62 ‰ a sedmadvacetiletý parťák bezmála 3 ‰.
Mezitím se na místo dostavil muž, který se prohlásil za otce dětí. Strážníci pojali podezření, že čtyřiadvacetiletý muž z Českokrumlovska též požil větší množství alkoholu. Hodnota na přístroji ke zjištění hladiny alkoholu v dechu ukázala 2,27 ‰.
Strážníci na místo přivolali sociálního pracovníka z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Za jeho přítomnosti byly nakonec děti předány jejich třiadvacetileté matce, u které byla orientační dechová zkouška na alkohol negativní. Sociální odbor nyní bude muset událost rozklíčovat. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace