banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Pořadatele menších sportovních akcí hodil Tábor přes palubu

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

TÁBOR - Na dubnovém zasedání táborští zastupitelé rozdělovali částku 1,079 milionu korun z dotačního fondu na jednorázové sportovní akce. Opozice se do vedení města obula. Ukázalo se totiž, že když město z tohoto fondu přispěje na dvě velké akce - Velkou cenu v atletice a Světový pohár v cyklokrosu, nezbyde na 14 pořadatelů drobnějších akcí ani koruna. František Dědič (ODS) navrhoval, aby město poskytlo na cyklokros individuální dotaci z jiných peněz, čímž by ve fondu zůstalo 320 tisíc. Ty by se mohly rozdělit mezi menší žadatele.

 

Dědič i Hana Randová ze sdružení Tábor sobě zdůrazňovali, že město tímto odmítá podpořit drobné organizátory, kteří dělají spoustu užitečných akcí. Bez podpory tak zůstane 12. ročník turnaje Chess lady nebo Svatováclavský turnaj mládeže Šach klubu Tábor, Velká cena v šachu pořádaná Sokolem, Jordánský maraton Milana Chvátala, Běh stříbrnou stezkou na Větrovech, akce Dětské ligy v orientačním běhu nebo celostátní turnaj v babytenisu klubu Lawn tennis. Ale i Podzimní šipkaření Klíčku. S vedením města kritika nehnula. Maximálně zaznělo, že pravidla se mohou změnit pro příští rok. Letos si tedy zřejmě mají tito pořadatelé namasírovat lýtka a vydat se shánět sponzory. Tedy přesně to, co město samo v posledních letech příliš neumí.

Hana Randová požádala o oddělené hlasování. Řekla, že odmítnutí těchto 14 žadatelů pro ni nemůže být součástí usnesení, kterým se zároveň peníze těm ostatním schválí. Navrhla, aby zastupitelstvo uložilo vyhlásit druhou výzvu a najít do ní v rozpočtu 320 tisíc, které město mělo jiným způsobem poskytnout na Světový pohár v cyklokrosu. Pro to ale hlasovala jen opozice a návrh neprošel. Koalice si poté s pomocí komunistů prohlasovala, že 14 drobných žadatelů nic na své akce nedostane. Vděčnosti se ale komunisté za své krytí zad koalici nedočkali.

Krátce nato se totiž volil zástupce města do dozorčí rady Vodárenské společnosti Táborsko. Na funkci kandidovala bývalá vedoucí odboru životního prostředí a poté starostka Hana Randová, která přednesla obsáhlý výčet svých kvalifikačních předpokladů. Proti ní byl nominován Ladislav Šedivý z KSČM, který řekl, že nezpochybňuje kvality své rivalky, ale pravidla stejně nastavují zastupitelstva tří měst, která jsou ve VST zastoupena, a že přečíst si a posoudit projednávané materiály je schopen. Randová pak s podporou 13 hlasů jen těsně neprošla, kdežto Šedivý jako vpodstatě koaliční nominant získal jen 11 hlasů. Dva zastupitelé totiž vůbec hlas neodevzdali a jeden hlas byl neplatný. Což se dá matematicky přeložit tak, že i někteří koaliční zastupitelé neměli žaludek na to, aby upřednostnili do tak odborné pozice Ladislava Šedivého.

 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jarmila 

  Reagovat

   

  Je vážně šokující číst, že toto vedení města je schopné navrhovat Ladislava Šedivého do dozorčí rady Vodárenské společnosti. To ta nová generace politiků rychle pochopila, jak handlovat, aby se tam udrželi.

  Vloženo 29.4.2019 21:02:26

  • Vilém 

   Reagovat

    

   Šedivý tam nemá co dělat, ale nominovat Randovou, která tady může za drahou vodu, tak to je teprv výsměch celýmu Táboru. Ještě prosím Dědiče do teplárny a dílo je hotovo.

   Vloženo 29.4.2019 22:02:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A co Tábor přes palubu nehodil? Tedy mimo cyklostezek a pseudokulturních dýchánků vyvolených ve staroměstských putykách.
  A vyjadřovat se k soudruhovi Šedivému nemá smysl. Jeho nominace do dozorčí rady je pouze odměna za krytí zad koalice v případě, že by některý koaliční radní ochořel. Bez ohledu na jeho schopnosti (neschopnosti).

  Vloženo 29.4.2019 15:46:38

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdyby se zbytečně nevyhazovali peníze za obecní čutálisty, drobní pořadatelé by nevěděli co s penězi. Jinak výborný článek o tom, kterak statečný král František Všehoschopný a Krásná Helena, na jejichž nedávnou vládu ještě dlouho nezapomeneme, proti zkorumpovaným cyklistům a kavárníkům hrdinně se bili. Bravo!

  Vloženo 29.4.2019 15:46:21

  • král Hugo 

   Reagovat

    

   A Ty se jdi bít za český jazyk. Raději nikam nic nepiš, pokud nevíš že ve větě "Kdyby se zbytečně nevyhazovaly peníze" se píše ypsilon. Potom jsi jenom pro legraci. Ty obecní inteligente.

   Vloženo 29.4.2019 16:04:25

   • Elena 

    Reagovat

     

    supr koment :-D

    Vloženo 30.4.2019 13:35:46

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jděte už s cyklokrosem do zadnice.Těch peněz co se tu nacpali do cyklosportu.Pro koho....??

  Vloženo 29.4.2019 15:36:49

 • Mili 

  Reagovat

   

  Jestli někdo neumí ani odevzdat a vyplnit hlasovací lístek, tak tam nemá co dělat !!! Prosím příště členům měřit IQ - jestli nebudou alespoň nad hranicí debility , tak nebrat !

  Vloženo 29.4.2019 10:16:35

  • Mili vanilli žvanili 

   Reagovat

    

   Neodevzdat hlas znamená nevolit nikoho. Holt asi někdo neměl žaludek ani na toho, ani na toho.

   Vloženo 29.4.2019 21:58:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace