banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Posílení úřadů práce? Noví zaměstnanci by měli odhalit zneužívání dávek

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Vláda se při dnešním zasedání bude věnovat i projednávání návrhu ministerstva práce, aby byly úřady práce posíleny o nové sociální pracovníky a inspektory. Polovina by měla nastoupit ještě letos, druhá od ledna. Noví pracovníci by se měli zaměřit na sociální práci a na kontrolu dávek, což úředníci teď často nestíhají. Od záměru si resort slibuje odhalení případného zneužívání peněz od státu a velké úspory. Kontroly sice probíhají už nyní, ale jsou omezené.

 

 „Určitě to vítáme, doufáme, že výsledky jednání budou pozitivní a dojde k zefektivnění práce. Kvůli úsporám v minulých letech je stav pracovníků na úřadech práce poddimenzovaný,“ uvedl ředitel krajské pobočky úřadu práce v Českých Budějovicích Ivan Loukota.

Dodal, že v rámci Jihočeského kraje se očekává nástup řádově desítek nových zaměstnanců, díky nimž dojde k zefektivnění sociálních šetření. Hodně lidí lže o svých poměrech a pobírá sociální dávky neoprávněně.

„Snažíme se odhalovat tyto případy už nyní, ale kvůli velkému množství klientů musí většina pracovníků odbavovat tyto lidi na přepážkách. Kontroly probíhají i nyní, ale nejsou takové možnosti. V podstatě probíhají až po pracovní době, po uzavření přepážek. Díky navýšení počtu zaměstnanců by se mělo častěji docházet do ubytoven i domácností.  Úředníci si od vyšší frekvence kontrol slibují odhalení více případů zneužívání například dávek v hmotné nouzi,“ dodal Ivan Loukota.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pavel  | 

  Reagovat

   

  Mě by zajímalo, jaký budou muset mít ty nový lidi předpoklady - budou to nějaký bouráci se svalama, nebo to budou křehký úřednice? Bude s nima chodit ochranka? Protože se píše, jak lidi napadají úřednice fyzicky v jejich kancelářích, co teprv potom, až dorazí do nějakýho doupěte v ubytovně. To jsem na to zvědavej. Ale jestli to bude úřednice a pět bouráků na její ochranu, tak se aspoň s tou nezaměstnaností rychle zatočí.

  Vloženo 10.7.2014 13:31:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace