Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Poslední dny výstavy Les ve Sladovně nabízejí atraktivní program

PÍSEK – Výstavu Les – příběhy pěti stromů v písecké Sladovně již vidělo téměř 16 000 návštěvníků. Kdo výstavu ještě nenavštívil nebo se chce přijít podívat, jak se Les proměnil s postupujícím podzimem, má šanci ještě následující čtyři dny. Výstava skončí v neděli 26. října. Rozloučí se několika zajímavými programy.

 

Výstavní prostory Sladovny se v neděli 26. října pro veřejnost uzavřou a Les se začne „kácet“. Expozice ukázala les naprosto novým unikátním způsobem – stromy zvevnitř, jako organické objekty, kde se můžou prožívat emoce probuzené obrazem, světlem, hudbou i fyzickým vnímáním. Stromy propojily celou Sladovnu od kořenů, přes kmeny až do koruny v jediné živé tělo. Papírová zákoutí skrývají svět fantazie, umění a hry.

Na závěr výstavy připravuje Sladovna pro své návštěvníky několik doprovodných programů pro veřejnost:

V sobotu 25. října se do Sladovny vrací Taneční studio Light Praha se svým představením pro děti i dospělé Putování ve větvích – divadlo pro děti i dospělé. Kombinace pohybového divadla, tance a magické hudby houslí a ozvučeného kořene vás nadchne. Dojemný příběh přátelství, inspirovaný románem Timothée de Fombella putuje Sladovnou a návštěvníci se sami na chvíli stávají herci. Představení nabízí dětem i dospělým osobní zkušenost s profesionálními herci, tanečníky a hudebníky přímo na netradičně pojaté scéně.

Na odpolední představení, které začíná ve 14 hodin, i na podvečerní od 17 hodin se doporučuje, vzhledem ke kapacitě, rezervace předem.

Po představení Putování ve větvích se od 19 hodin nabízí další porce magické hudby. Hudebníci Mamapapabandy hrají vlastní hudbu s nezařaditelným stylem, který nazvali „nomadinfluenze“. Obsahuje prvky ugrofinského a balkánského folklóru, slovanských měšťanských šlágrů a punku. Mimo běžných nástrojů, jako akordeon, klarinet, housle, je charakteristickým a nezaměnitelným nástrojem kapely „znějící kořen“.

Poslední akce k výstavě Les se uskuteční v neděli 26. října. Na poslední den výstavy si Sladovna pro návštěvníky přichystala úplnou novinku – prodej části expozice návštěvníkům. Nebudou se ale prodávat ani stromy ani papír, k prodeji jsou určeny pouze kostýmy – masky zvířat z papíru, které byly mezi dětmi nejoblíbenější: veverka, jezevec, divočák, srnec a datel.

Pokud si chcete některou ze zvířecích masek pořídit, přijďte v neděli do Sladovny –od 14 hodin začíná aukce 15 kusů kostýmů zvířat.

V 17 hodin se pak Sladovna uzavře a návštěvníky pozve zpět v pondělí 17. listopadu, kdy se bude cestovat časem od doby nedávno minulé až do prehistorie. Hravá výstava Stroj času se otevře pro veřejnost ve 14 hodin.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace